Безпечна й естетична... плитка керамічна

Широкий вибір керамічних матеріалів дає змогу використовувати кераміку для оздоблення найрізноманітніших інтер'єрів. Продукція керамічної промисловості стала більш різноманітною і популярною серед споживачів завдяки новим технологіям, автоматизації виробництва, постійному підвищенню якості виробів, розробці нових форм, розмірів та рельєфів. Одним з найвідоміших видів покриття є кахель, який цінували ще з давніх-давен. Керамічна плитка була чи не основним будівельним матеріалом у Стародавньому Єгипті, Асирії та Римі.

Уже тоді її застосовували не лише з декоративною, але й практичною метою: у храмах, базиліці і навіть на ринках, тобто у всіх місцях великого скупчення людей. У будь-яких приміщеннях, громадських і приватних, плитку використовували як невід’ємний елемент інтер’єру.Усі мінеральні оздоблювальні матеріали, представлені на українському ринку, експерти поділяють на чотири великі групи: плитка з натурального каменю, штучні брекчії (зцементована плитка з камінних уламків), керамічна та спеціальна скляна плитка. За словами директора з постачання ПП «Кераміка» Івана Запотічного, з-поміж усіх видів оздоблювальних матеріалів найповніше на ринку представлена керамічна плитка. Найпопулярнішою та найпоширенішою є продукція іспанських, польських, чеських, білоруських та українських виробників. Але ціни також відрізняються – від 6-7 у.о. за білоруську плитку до 40 у.о. за іспанську. Усе залежить від смаків та можливостей споживача.

Переваги керамічної плитки у порівнянні з іншими матеріалами полягають, по-перше, у механічних властивостях, така плитка має високу стійкість до зношення.

По-друге, в естетиці – керамічній плитці властиві однорідні типорозміри та зовнішній вигляд, різноманітність комбінування кольорів, функції і захисного покриття, і прикраси, що надає особливого настрою будь-якому інтер’єру.

По-третє, у безпеці. Цей матеріал не горить, не вбирає жиру та пилу, гігієнічний і легко очищується.

І, по-четверте, у комфорті, адже більшість характеристик керамічної плитки (термоізоляція, звукоізоляція, стійкість до агресивних середовищ) сприяє підвищенню комфортності приміщень.

Керамічна плитка за функціональністю буває настінною та підлоговою. Плитка для підлоги відрізняється від тієї, яку використовують для оздоблення стін лише здатністю витримувати значну вагу. Своїй «сестрі» не поступається ні розмаїттям кольорів, відтінків, фактур, форм і розмірів, ні складністю малюнків. За структурою може бути однорідною, так званий керамограніт, або з нанесенням поливи. Керамограніт – один із найміцніших і стійких до зношення оздоблювальних матеріалів, якому притаманна однорідна структура на всю товщину плитки, а тому матеріал практично не стирається. Крім цього керамограніт не поглинає води в наслідок чого володіє підвищеною морозостійкістю, тому його успішно застосовують для зовнішніх оздоблювальних робіт. Істотна перевага цього матеріалу над звичайним гранітом – його екологічність (він не випромінює радіоактивних речовин). Крім цього, кераміка буває гладенькою та рельєфною, блискучою та матовою. Традиційно її використовують у таких приміщеннях, як кухня, де завжди має дотримуватись ідеальна чистота, або ванна кімната, у якій порівняно з іншими приміщеннями надто висока вологість повітря. Відповідно до цих вимог керамічна плитка завжди екологічна та вологостійка. Як не дивно, але під час визначення якості плитки технологічні характеристики відіграють другорядну роль. На першому місці - правильно виготовлена полива для плитки (давніми традиціями виробництва поливи славляться італійці й іспанці) та робота декоратора.