Особняк
Квартира чи котедж: еволюція вибору

Бажання мати власний котедж неподалік від міста швидко поширюється з-поміж українців: сьогодні велика кількість наших співвітчизників планують мати, або вже мають нерухомість приміського типу. Не секрет, що вартість такого помешкання значно не відрізняється від вартості квартири в хорошому районі міста. Ситуація складається таким чином, що багато людей вже зараз готові продати власне міське житло задля втілення «американської мрії» в реальність. Однак ринок котеджного будівництва, попри свій розвиток, демонструє явні вади. Здебільшого він ще не може запропонувати своїм потенційним клієнтам, разом із будинком за містом, гідної інфраструктури та цивілізованого вирішення проблем, які виникають під час реалізації подібного проекту.

 
У пошуках котеджного раю

Ще донедавна ринок котеджів в Україні характеризувався хаотичністю, відсутністю єдиної концепції забудови. Як результат – на міських та приміських територіях стихійно з’являлись малоповерхівки без спеціальних архітектурних та інженерних рішень, із суб’єктивно сформованою ціною продажу.Сьогодні ж підхід до котеджного будівництва істотно змінився: внаслідок збільшення конкурентних пропозицій,зумовлених зростанням споживчого попиту на котеджі, існують певні вимоги до їх спорудження, особливо щодо котеджних містечок. Тут, окрім технічних характеристик, важливими є єдині концепція забудови і цінова політика, однаковий соціальний статус сусідів, відповідність розмірів будинку площі земельної ділянки тощо.

 
Особливості українського котеджу

Чинне законодавство України не дає визначання терміна «котедж» або «котеджне селище» як об’єктів нерухомості. Використання термінології вітчизняного законодавства дозволяє охарактеризувати котедж як різновид індивідуальної житлової забудови, на регулювання якої з 01.10.2005 р. поширює свою дію ДБН В. 2.2.15–2005 «Жилі будинки. Основні положення».

 
Пентхаус, або «будинок на крисах капелюха»

Пентхаус — у перекладі на українську мову означає «будинок в будинку», іншими словами, повноцінний малоповерховий житловий будинок із власною прилеглою територією на даху хмарочоса. Це — ексклюзивний тип житла, розміщений у верхніх поверхах або на даху (обов’язковим є вихід на терасу з басейном чи зимовим садом) висотних споруд, розташованих у престижних районах міста, де домінує багатоповерхова забудова.

 
Котеджний ексклюзив: технології та матеріали

Віддавна французьке слово «cottage» трактували як сільський, селянський будиночок. У сучасному західному розумінні «котедж» – невеликий, впорядкований заміський будинок, щось на зразок гарної дачі. В Україні всі малоповерхові приватні будинки – байдуже, чи в місті, чи за його межами – називають котеджами. Зважаючи на це, можна поділити такі об'єкти нерухомості на два типи: дачі (для тимчасового проживання, як правило, у літній період) і котеджі (для постійного проживання в будь-яку пору року). Різниця між ними полягає не стільки в розмірах й архітектурі, скільки в інженерних комунікаціях, які забезпечують рівень комфорту, щонайменше міської квартири.

 
Котеджне будівництво вчора, сьогодні і завтра

Сьогодні котеджне будівництво в Україні переживає нову хвилю піднесення. Згаданий процес, насамперед, спричинений збільшенням у державі прошарку населення з середнім рівнем прибутків. Звісно, таку категорію українців вже не задовольняє проживання у три?чотирикімнатній квартирі в будинку, збудованому ще за радянських часів. Постає потреба в переїзді або в добротне житло дорадянського періоду, або в нові жилі будинки.

 
Антикригова система на даху: ні – бурулькам, так – теплу

Лід та бурульки утворюються внаслідок перепаду температур між центральною частиною та краями даху, на якому розташовані водостоки та ринви. Причини цього перепаду бувають природного або техногенного походження. У першому випадку сонячна радіація спричиняє повільне танення снігу і коливання температур із переходом через позначку «нуль» градусів. Причинами техногенного походження є розміщення на горищах теплогенеруючого обладнання без належної у таких випадках теплоізоляції, або ж переобладнання горища під мансарду, здійснене із порушенням відповідних теплоізоляційних нормативів.

 
Будинок? Котедж? Особняк? Дача?

Це звернення може бути обмежене по часі (наприклад, виїзди на вихідні - тоді заміський будинок називається дачею), а може стати і стаціонарним житлом (у випадку, якщо ділянка знаходиться недалеко від міста, і немає проблем із транспортом для поїздок на роботу).