Присадибна ділянка
Ідеальний сад – у гармонії стихій

Ландшафтний дизайн - це єднання тіла, душі, свідомості з природою і собою... Немає нічого складнішого, ніж писати про запах дощу або смак джерельної води. Ці невидимі нитки природи з'єднують нас з нею. Там, у лісі, парку, біля водойми, ми можемо одержати ту внутрішню гармонію, заспокоєння й натхнення, які у нас відбирає урбанізоване місто.Як створити цю невидиму музу, що так заворожує нас? Воля й інтуїція кожного має бути точкою відліку ландшафтного дизайну.

 
Ландшафтний Фен-Шуй

Приємно зазначити, що останнім часом дедалі частіше ідеї та пропозиції ландшафтних дизайнерів зустрічають підтримку й розуміння з боку власників майбутнього саду. Плодом творчості обох сторін стають чудові сади та місця відпочинку. Сьогодні мало хто може виділити на своїй ділянці багато вільного місця під «зелені зони». Така ситуація вимагає добре продуманих планувальних рішень і ретельного підбору рослин, тому що будь-яка помилка на маленькій ділянці відразу помітна. І підходити до цього слід із великим розумінням і смаком. Чим відрізняється робота ландшафтного дизайнера від нашої звичної власноручної посадки квітника чи городу? Які переваги в тому чи іншому підході?

 
Сад від підніжжя Фудзіями

Японські сади виглядають привабливими впродовж усього року — на відміну від англійських міксбордерів, які яскраво квітнуть у літні місяці, але зникають із саду пізно восени. В японських садах використовують багато вічнозелених рослин; такі сади створюються для того щоб заспокоювати й умиротворяти, а не збуджувати наше сприйняття. Вони гарні на невеликих просторах і можуть бути дуже прості у догляді. В основі філософії японського садівництва лежить відтворення природного ландшафту Японії в мініатюрі (зазвичай, у вигляді гірського пейзажу з водоспадами і струмками). «Погляд на природу з боку» саме і робить цей стиль садового мистецтва таким, яким він з’являється перед нами зараз. Звичайно, говорячи про японський сад, ми відразу уявляємо собі камені і воду. Схоже, людям дійсно подобається використовувати ці елементи в садовому дизайні.

 
Мені, будь ласка, газон загорніть!

Кожному саду чи подвір'ю притаманні власна чарівність та неповторність. Практично ніде ви не зустрінете присадибну ділянку, повністю оформлену під сад або ж город. Доводиться фантазувати. Тож колись хтось вигадав газони. На зелених полянах у дворі і пікнік влаштувати можна, і дітям погратись є де. Та й вигляд зелене подвір'я має дуже привабливий, звичайно ж, якщо спочатку правильно підібрати сорт трави для ділянки, а потім добре доглядати газон. У сучасному ландшафтному дизайні існує безліч типів газонів. Є оксамитові на дотик, на одних ростуть спеціальні газонні злаки, бур'яни та мох, а інших – пагорбами.

 
Газонний буквар

Власники заміських будинків знайомі з проблемою догляду за прилеглою земельною ділянкою. Посадка та догляд за газоном, боротьба з бур’янами та гризунами, підживлення, полив та підстригання — це лише невелика частина необхідних газонних робіт. Для їх правильного виконання потрібні не тільки терпіння і багато вільного часу, а й знання та досвід. Довіривши цю копітку роботу фахівцям, власник газону отримує можливість цілий рік насолоджуватись красою присадибної ділянки.

 
«Чарівники» саду і городу

Мати власний затишний зелений куточок – заповітна мрія чи не кожного міського жителя. У свою чергу, той, хто має власний будинок, прагне хоч якось озеленити прибудинкову територію. Саме тут і стає у пригоді ландшафтний дизайн, який об’єднує давнє мистецтво творення квіткових і рослинних ансамблів, засади садівництва та агрономії та найновіші інженерно-будівельні технології для створення справжніх зелених оазисів з-поміж міських будинків і вулиць.

 
Меблі з ароматом відпочинку

Стиль заміського життя поступово змінюється. Замість городів щоразу частіше зустрічаються ідеально доглянуті садки й газони. І не дивно, що дедалі популярнішими стають садово-паркові меблі, а «зелений інтер’єр» набуває такого самого значення, що й домашній. Основною вимогою до садово-паркових меблів є гармонійне поєднання витривалості й бездоганної функціональності з оригінальним дизайном. Такі меблі повинні «вписатися» у будь-який простір, створити у ньому затишок і комфорт.