Імітоване дерево у світі меблів

Ми звикли говорити – дерев’яний стіл, дерев’яний стілець, дерев’яна шафа тощо. З давніх-давен дерево було єдиним матеріалом, з якого ці потрібні речі виготовлялись. Та швидкий поступ цивілізації і назрілі проблеми екології призвели до пошуку нових, сировинноощадних матеріалів для меблевої промисловості. Це – скло, пластик, метал та деревостружкова плита.

За даними різних джерел, меблевий ринок сьогодні на 80-90% представлений виробами з ДСП або комбінованими (ДСП і деревина). ДСП – ламінована, деревинна плита з пластиковим або плівковим покриттям – є найбільш використовуваним матеріалом у сучасному меблевому виробництві.

Світові виробники деревостружкової плити, що представлені на українському ринку, пропонують ДСП у кольоровій гамі від білосніжного до насиченого чорного, зокрема, розмаїті фактури, які імітують натуральну деревину, інші оригінальні структури. У поєднанні з меблевою фурнітурою: окрайками, ручками, ніжками, вішаками, поличками, а також самоклеючими фасадними пластиками, саме такий матеріал розкриває необмежені можливості для сучасних дизайнерських рішень. Широкий спектр меблевої фурнітури – це саме ті, часом невидимі елементи, які додають готовим меблевим виробам міцності, стійкості, надійності – шурупи, гвинти, конфірмати, кутники, штифти, заглушки, полицетримачі, тримачі задньої стінки, стяжки різного розміру для ординарного та подвійного кріплення, кутові та ліжкові з’єднання. За допомогою завісів (зовнішніх, шарнірних чи спеціальних для скла) забезпечується щільне прилягання дверцят. Завіси виконують ще й важливу естетичну функцію.

Особливої уваги при розробці меблевих ідей заслуговують і видимі елементи з арсеналу меблевої фурнітури, на які, крім механічного (адже ручка має бути особливо міцною), припадає до 50% естетичного та стилевого навантаження. Вдало підібрані, якісні меблеві ручки, ніжки чи видимі елементи при скляних частинах виступають завершальним штрихом дизайну меблевого виробу. Саме вони підвищують презентаційність виробу чи, навпаки, спрощують і зменшують його якісні показники. Адже можна створити меблі класичного стилю «під дерево», оздобивши їх вишуканими дерев’яними чи металевими ручками і лише око досвідченого фахівця визначить, що вони не з ясена, вільхи чи іншої екзотичної деревини. А якою веселою може стати кольорова дитяча кімната, зі схожими на забавні цяцьки ручками та іншим цікавим для дитини випосадженням. Не залишаються поза увагою і пропозиції щодо кухні та ванної кімнат меблі для яких виготовляються зі спеціальної вологостійкої ДСП і укомплектовуються зручними функціональними поличками, незмінними вішачками, розсувними дверками, чи дверками-жалюзі (новинка), які зберігають простір. Ця продукція забезпечує практично всі підрозділи меблевого виробництва: домашні меблі, меблі для офісів і громадських приміщень, навчальних закладів, а також надається для декоративного облаштування приміщень.

Меблева галузь постійно розвивається. Умеблювання потребують новозбудовані будинки, приміщення після реставрації і ремонту, та й багато власників приватних помешкань прагнуть змінити старі меблі на нові і сучасніші. Особливу нішу займають офісні меблі, вимоги до яких дуже високі, бо саме якість і характер таких меблів найбільше свідчать про респектабельність фірми.

Забезпечення меблевиків високоякісною сучасною сировиною – питання стратегічне. Українські виробники таки домоглися запровадження антидемпінгового мита на ввіз ДСП з Польщі та Словаччини. Попри це, за відсутності вітчизняної, вони використовують і сировину з Австрії, Італії, Німеччини, що спричиняє постійне зростання цін на меблі.