Що двері розкажуть про хазяїна?

По дверях складається перше враження не тільки про хазяїна, але і про саму кімнату. Думаю, ви погодитеся, що навіть найвишуканіший дизайн, прихований за звичайними, старими дверима, уже не буде виглядати так чарівно. Адже навіть вибір найпростіших, суцільних дверей – це ціле мистецтво, яким ми часто нехтуємо. Крім чисто дизайнерських прийомів – наприклад, маскування чи дверей чи гра із світлом за допомогою вставлених у них склянних фрагментів, – існують правила, що дозволяють, для початку, хоча б не зіпсувати зовнішній вигляд приміщення. А вже потім можна задуматися і про те, як його прикрасити.

Перший закон говорить: вибираючи двері, орієнтуйтеся не на колір і фактуру стін, а на… покриття, що лежить на підлозі. Наприклад, якщо на ньому лінолеум чи ламінат, сміло ставте двері з МДФ, пофарбовані в співзвучний із загальною концепцією інтер'єру тон чи виконані під дерево. Як угадати з кольором? Ефектно дивиться матеріал трохи темніший підлоги. Світлі двері і темна підлога (особливо, якщо її малюнок імітує паркет) не завжди прийнятні, і приймати рішення потрібно, виходячи з кожного конкретного випадку.

Покрита паркетом чи незвичайною плиткою «під старовину» підлога, безумовно, служить прикрасою будь-якого приміщення і вимагає відповідної обстановки. Тому важливо установити гідні такого покриття двері. Найкраще підійдуть дерево чи шпона. А от гаму відтінків краще «рівняти» не на підлогу, а на меблі, що стоять в кімнаті. Інакше двері і покриття на підлозі зіллються в одну велику колірну пляму.

Якщо дверей багато

Особливий випадок – коридор, особливо якщо в нього виходить більш ніж дві кімнати. Двері, поставлені без ретельного підбору, може зіпсувати інтер'єр і, що ще гірше, створити хазяїну багато незручностей. Тому такі приміщення з безліччю входів і виходів варто оформляти особливо ретельно. Часто в таких випадках рекомендують двері на ролерах. Але вони вимагають чимало місця (для розсування). Більш зручне рішення – двері, що збираються в гармошку. Перевага таких конструкцій у тім, що їхній розмір обмежується дверним прорізом, а виходить, вони не займають додаткову площу там, де її і так не вистачає. Утім, є і ще один варіант. Якщо стіни зроблені з гіпсокартону, можна передбачити в них порожнину, в яку би заїжджали двері на ролерах.

Що стосується зовнішнього вигляду дверей, що виходять у коридор чи хол, дизайнери радять зробити їх такими, які не занадто кидатимуться в очі на тлі стін. Наприклад, якщо двері мають склянну вставку, можна повторити на ній малюнок шпалери. Однак занадто маскувати їх теж не вартує: двері, обклеєні такою же шпалерою, як на стінах, нагадують шпигунські фільми початку минулого століття. А людина, що вийшла «із стіни» зовсім може злякати непідготовлених гостей. І тим більше не варто виготовляти двері, що повторюють розташовані в приміщенні меблі, особливо шафи, щоб гості не плуталися.

Розмаїття форм і рішень

Сьогодні безліч фірм пропонує послуги виготовлення дверей на замовлення. Нехай такий варіант потребує трохи більше часу, а можливо, і фінансів, ніж покупка готового товару в магазині. Зате ексклюзив ідеально впишеться у ваш інтер'єр і буде особливо добре суміщатися з його «ізюминками» – наприклад, широкими дверними прорізами чи арками. Вставлене в двері скло буде саме того відтінку і саме з тим малюнком, що підкреслить інтер'єр кімнати будь-якого призначення.

Якщо вітальня вражає великою кількістю вільного простору, світлом і «прозорістю», їй дуже підійдуть двостулкові двер. До речі, уже багато років в інтер'єрі вони з'являються вийнятково зі склянними вставками, виключення складають лише концертні зали і екзотичні інтер'єри, «вагу» яких дизайнер навмисно підкреслює за допомогою масивного входу. Двері-арки чудово дивляться як у житловому, так і в офісному інтер'єрі. Закруглені форми розташовують для відсутності «гострих кутів» і конфліктів як в особистому спілкуванні, так і під час ділових переговорів.

Дзеркальне покриття дверей ідеально підійде для невеликих кімнат і візуально зробить їх більшими. А ось цілком прозорі конструкції, що виконують, швидше, функцію звукоізоляції, ніж естетичну, будуть більш доречні в офісах і навряд чи прикрасять житлові приміщення.