Стеля для естетів

З появою натяжних і підвісних стель дизайнери знайшли нові горизонти для реалізації своїх фантазій. Сьогодні натяжні стелі можна зустріти у різноманітних типах приміщень: комерційного, промислового, загального, індивідуального призначення.

На сьогодні законодавцями моди на сучасні стелі по праву вважаються французи, хоча батьківщина їх — Швеція. Найбільш поширеними стали французькі торгові марки BARІSSOL і EXTENZO. Натяжні стелі від BARRІSOL — дорожчі від інших на 10–15%, вибір фактур — більш скромний, ніж в інших постачальників, але для багатьох замовників головне — відомий бренд. Тільки в цьому, на відміну від якості та розмаїття, для BARRІSOL немає рівних, адже стелі цієї марки існують на ринку вже тридцять років. Проте нині лідером з-поміж сучасних оздоблювальних матеріалів є французькі стелі EXTENZO.

На ринку представлені й інші французькі марки (наприклад, NEWMAT), а також голландські — MONDEA. За своїми характеристиками стелі схожі, розходження виявляються в колекціях. BARRІSOL, наприклад, відрізняє особливо красиві сатини, чудові замші, які знайшли своє застосування у жилих приміщеннях та громадських закладах. NEWMAT — оригінальні тверді фактури, що включають такі екзотичні, як карельська береза, муар, перламутр і шкіра. Ця торговельна марка викликає щиру симпатію за постійний пошук, часту появу новинок і найбільш багатий вибір фактур. Крім загальних для усіх виробників матових, сатинових, лакових стель, NEWMAT має «матове скло» і «оксамит» (ці фактури є ще тільки в BARRІSOL і EXTENZO), «мармур» і «галактика» (EXTENZO і CARRE NOІ). Ще одна група фактур є тільки в NEWMAT: «дерево», «декор», «венеціанська штукатурка». Незрівнянна і технологія NEWGRAPHІC — нанесення будь-якого зображення на матове полотно натяжної стелі, причому це не поверхневе фарбування: зображення проникає у саму структуру матеріалу, що дозволяє виробнику давати 10 років гарантії на якість і кольори зображення.

Поряд із натяжними стелями широко використовуються й підвісні. У Києві та Західному регіоні підвісними стелями торгують понад п’ятдесят фірм, які пропонують продукцію з Чехії, Польщі, Німеччини, США, Італії, Франції, Голландії та інших країн. Найбільше представлені в Україні технології з мінераловатних плит (АRMSTRONG, AMF THERMATEX, USG) та гіпсокартонні системи (RIGIPS, KNAUF тощо).

Пам’ятки архітектури свідчать, наскільки важливим елементом інтер’єру вважалася стеля. Її прикрашали розписами, ліпкою, живописом, тканиною. У наш час архітектори і дизайнери також вважають стелю одним із важливих елементів інтер’єру, тому вирішили відновити старі традиції, і стелі почали красуватися вишуканими картинами, пейзажами і малюнками.

У нових технологіях оздоблення стель знайшли своє застосування швейцарські художні підвісні полотна, представниками яких на Україні є фірма ЕТК ОРНЕТ. Полотна виготовляються у Швейцарії, а друкування малюнків — у Німеччині.

З погляду європейських аналітиків та фахівців у галузі проектування та дизайну, художні полотна ідеально підходять для застосування в інтер’єрах будь-яких приміщень.

Насамперед, привернула увагу фахівців екологічна чистота цього матеріалу, що за сучасними європейськими стандартами будівельних матеріалів виходить на перший план (він складається з поліестеру з вкрапленнями полімеру). В оздоблювальних роботах цей безшовний матеріал може чудово замінити гіпсокартонні конструкції. При цьому він може залишатися ідеально білим, його можна пофарбувати, дотримуючись відповідної швейцарської технології. На ньому можуть виконуватися ексклюзивні художні роботи, а також певний вид цифрового друку (наприклад, небо з хмарами, червоне небо, природні пейзажі). Новітні технології також пропонують нам кіберпокриття (тканинне полотно, яке під впливом ультрафіолетових променів дає візуальний 3D — ефект (об’ємність, рельєфність).

Швейцарські художні підвісні полотна мають ідеально рівну поверхню без жодних стиків чи швів (на ширину 5,15 м). Матеріал надзвичайно міцний на розрив, стійкий до механічної дії, його важко порізати, проколоти. Надзвичайно важливим є те, що він стійкий до впливу зовнішнього середовища (витримує температуру від –40°С до +150°С). Також зазначимо, що художні полотна водонепроникні, витримують навантаження води, вага якої може досягати 200 кг на 1 кв.м. площі, пожежно-безпечні і мають чудові звукоізоляційні властивості. У художні підвісні полотна можна встановити світильники будь-якого виду, позаяк вони мають властивість добре пропускати світловий потік. Потрібно вказати й на те, що ці полотна мають мікропористу структуру, що уможливлює мікроциркуляцію повітря, і антистатичні властивості (не забруднюються пилом). Технології встановлення художніх полотен дають можливість проведення ревізії електроосвітлювальних приладів за полотном шляхом часткового демонтажу та повторного встановлення, можливість переносу їх на інше місце. У порівнянні з гіпсокартонними конструкціями художні підвісні полотна не дають жодних тріщин при довготривалій експлуатації, а гарантійний термін їх служби становить 10 років.

Швейцарські художні полотна мають широкий різновид тканин, що дає можливість застосовувати ці стелі у різних видах приміщень. Наприклад, звукоізоляційні тканини (використовуються у ресторанах, клубах, барах, дискотеках), білі, напівпрозорі, тоновані, медичні (для медичних закладів).

Швейцарські художні підвісні полотна пропонують нам широкий спектр можливостей. Це краса наших приміщень, приємність нашого затишку, радість для нашого ока й душі. Художні підвісні стелі — це вишуканість і ексклюзив майбутнього. Також вони чудово гармонують з іншими видами підвісних стель і, доповнюючи один одного, справляють вражаючий ефект.