Стильна квартира

Немає універсальних порад, як зробити свою квартиру затишною і зручною для життя, позаяк під терміном «комфорт» кожний уявляє щось своє: хтось мріє про просторе світле приміщення з мінімумом деталей, де око відпочиває на рівних світлих стінах, а для когось краща обстановка — антикваріат і оксамит. Затишок у будинку не залежить від його розмірів. Навіть маленьке житло може бути красивим, затишним і улюбленим, якщо не ставитися до нього, як до тимчасового притулку, а продумати в ньому кожну дрібницю, практично кожний куточок.

Дизайн і дизайнери

Слово дизайн (design) прийшло до нас з англійської мови. У дослівному перекладі — проект будинку, креслення. Зараз термін «дизайн» частіше вживають у значенні «художнє конструювання». Людина, котра займається розробкою внутрішнього наповнення приміщення (дизайнер) здатний додати йому привабливість не на шкоду функціональності, заповнити простір з урахуванням гарного смаку і зручності. Розробкою дизайну квартири можна зайнятися самому чи звернутися в спеціалізовану компанію. Фахівці втілять побажання замовника в грамотно вибудованому інтер’єрі, зуміють знайти оптимальне вирішення суперечливих завдань.

Дизайн для малогабаритних квартир

Отже, якщо ви — аматор великих просторів і повітря, а кількість квадратних метрів квартири не дозволяє вам досягти повномасштабного простору — зверніться до досвіду японців. Їхні інтер’єри ретельно продумані: мінімум невисоких меблів, подіуми, куди ховаються речі, світлі стіни і підлога. А ще конче важливо — «відкрити» вікна: зніміть штори, особливо важкі і темні. Їх можна замінити світлими жалюзі з тканини чи напівпрозорими ролл-шторами. Тоді простір за вікном стане частиною вашого інтер’єру.

Поміркуйте, наскільки раціонально у вас використовуються кімнати, адже не обов’язково з найбільшої традиційно робити вітальню, особливо, якщо вона найчастіше виконує представницькі функції. Можливо слід зробити з великої кімнати спальню, об’єднавши її з кабінетом. Чи збільшити кухню-їдальню — адже й у ній можна приймати гостей, а тим більше вечорами збиратися всією родиною.

Малогабаритна квартира невелика у всьому, і висота стелі в неї лишає бажати кращого. Тому, аби стеля стала візуально вищою, її роблять світлішою за стіни, а стельові світильники вибирають плоскі (як би притиснуті до стелі). А можна взагалі відмовитися від стельового світла і використовувати локальне освітлення.

Проблема правильного розподілу джерел світла в невеликих кімнатах відіграє конче важливу роль, адже за його допомогою можна моделювати простір. Використовуючи світильники, які стоять на підлозі, крапкові, вмонтовані в меблі, підсвічені стінні чи інші стелажі, можна змінювати освітлення кімнати, кожного разу змінюючи сприйняття обстановки.

Популярні стилі

Інтер’єр, виконаний у «класичному» стилі, ідеально підходить для консерваторів, що в усьому цінують обґрунтованість і надають великого значення збереженню традицій. Цьому стилю притаманне використання елементів античної архітектури, суворе дотримання принципів пропорційності, простота і природність форм. Класицизм поділяється, у свою чергу, на кілька напрямів. Так, наприклад, «англійську класику» вирізняє урочистість, масивність і деяка пихатість — цей стиль можна використовувати при оформленні великих квартир із високими стелями. «Класика греко-римська» тяжіє до природних, пропорційних форм і може стати вдалим рішенням майже для будь-якої квартири. До однієї з різновидів класики належить «ампір». Мотиви декору приміщень у цьому стилі являють собою переплетіння традиційного античного мистецтва з елементами давньоєгипетської культури. Інтер’єр, виконаний у стилі «ампір», характеризується багатством ліпних, різьблених чи литих прикрас. Цей стиль просто випромінює пишну урочистість.

«Рококо» почав розвиватися в той само час, що і «класика», і склав їй гідну конкуренцію. Цей стиль легкий, вигадливий, немов убраний до свята. Дизайн такого інтер’єра буяє декоративною колірною гамою, раковинами, фігурками амурів. При оформленні приміщення в стилі «рококо» широко використовуються вироби з бронзи, дзеркала, картини і мальовничі панно. Уся ця розкіш щедро покрита позолотою, і в сполученні зі світлими стінами дає той витончено-розкішний стиль, що і зараз нерідко використовується в оформленні великих приміщень.

Основною рисою стилю «модерн» є те, що він відрізняється значною свободою в дизайнерському рішенні інтер’єра. Цей стиль підкреслює яскраву індивідуальність і неповторність власника. Характерні риси інтер’єра, виконаного в стилі модерн — плавні, немов поточні лінії, вигнуті обриси дверних і віконних прорізів. Йому притаманна мальовнича гармонія м’яких, вишуканих тонів. У цей стиль, як ні в який іншій, можуть органічно вписатися і сучасна побутова електроніка, і окремі предмети, виконані в ультрасучасному дизайні. Модерн можна використовувати як у великих квартирах і будинках, так і в невеликих приміщеннях.

«Мінімалізм» можна охарактеризувати практично повною відсутністю декору як такого. Виконані в цьому стилі приміщення являють собою пошук нових ідеальних пропорцій і нестандартних колірних рішень. Дуже підходить для невеликих квартир і приміщень.

Цілком заперечує зайву декоративність і «функціоналізм». Філософія цього стилю говорить: «Форма визначається функцією». Цей стиль вирізняють ясні, закінчені форми. Нічого зайвого, все підпорядковане прямому призначенню.

«Хай-тек» — це сучасний стиль високих технологій. Для нього характерне використання найсучасніших матеріалів і останніх досягнень техніки. Меблі при максимальній функціональності, як правило, мають екстравагантну, нетрадиційну форму. У такому інтер’єрі добре виглядає побутова електроніка, оформлена за оригінальними авторськими проектами знаних світових дизайнерів.

Відповідність квартири характеру господаря, його звичкам, світогляду — ось головна умова при розробці стилю. Тому в підході до дизайнерського рішення власного будинку потрібно забути фразу «смаки не обговорюють», позаяк зовнішній вигляд і оздоблення квартири можуть багато чого розповісти про її власника.