Замість холодної стіни – веселий водоспад

З давніх-давен вода була джерелом життя, невід’ємною частиною оточення людини. Як одна із потужних природних сти-хій вона викликала страх, поклоніння, захоплення…

Особливо цікавими та популярними впродовж останніх років стали послуги дизайнерів у напрямі ландшафтної архітектури.

Суть ландшафтної архітектури полягає у «мистецтві» гармонійного поєднання природного ландшафту з освоєними людиною територіями, населеними пунктами, архітектурними комплексами та спорудами.

Тому, розпочинаючи художнє проектування, дизайнер повинен, насамперед, уявити компонентний склад ландшафтно-архітектурного комплексу, включаючи процеси, що відбуваються в ньому, проаналізувати співвідношення між значною кількістю його складових та параметрів, звертаючи особливу увагу на їх взаємозв’язок і взаємовплив.

Так, визначальним чинником ефективної практичної реалізації дизайнерського проекту, особливо у напрямі створення штучних водойм, є відповідний рівень професійності, кваліфікації та компетентності дизайнера. Адже, як свідчить практика останніх років, створення об’єкта ландшафтної архітектури є досить гнучким і динамічним процесом, що передбачає можливість корекції початкового проекту. Висококваліфіковані виконавці, котрі володіють солідним професійним досвідом, інженерними знаннями, художнім даром і вишуканим смаком, спроможні вносити пропозиції, які вдосконалять вже готовий проект, і підвищити якісні характеристики створюваного об’єкта.

Благоустрій території досягається шляхом створення штучних водойм та водоспадів, альпійських гірок, газонів і доріжок, схематичного висаджування дерев, кущів та квітів, встановлення альтанок чи бесідок, скульптур, вирішення проблеми нічного освітлення. В ідеалі грамотно розроблений ландшафтний дизайн не лише правильно поділяє ділянку на зони, але й створює максимальний комфорт для її господаря.

Багатьом з нас добре знайомі відчуття блаженства та спокою, що сповнюють людину біля води. Ось чому декоративні водойми стають невід’ємною частиною присадибних ландшафтів. Штучні ставки можуть перетворити звичайні куточки саду у щось унікальне, а сонячні відблиски на воді прикрасять будь-який об’єкт, що знаходиться поруч, нададуть йому неповторного шарму та чарівності. Беззаперечним залишається факт: естетичне задоволення від побаченого гарантовано!

Значна частина творінь більшості провідних спеціалістів з ландшафтного дизайну — це саме водоспади. Вони прекрасно вписуються й у сади заміських будинків, і в інтер’єри громадських закладів.

Щодо місця води на територіях сучасних відпочинкових комплексів чи приватних територій, можна говорити з різних позицій. Невеличкими водоспадами, в кілька русел, фонтанами, озерцями, розташованими на рівнинній території, зараз не здивуєш нікого.

А ось що робити на перепадах рельєфу до 10-20 м, територіях з плавунами, насувними грунтами, де єдиний варіант — холодна бетонна стіна. Вихід є — водоспад, який буде не лише окрасою двору, але й акумулюватиме безліч позитивної енергії. При спогляданні такого видовища, коли вода, переливаючись всіма барвами та омиваючи каміння, з шумом падає вниз, мимоволі піднімається настрій, виникають позитивні бажання та емоції, хочеться втілювати в життя нові ідеї, мрії чи широкомасштабні проекти. Недаремно Ніагарський водоспад викликає таке захоплення в усього світу.

А коли біля водоспаду розташувати невелику альтанку з мангалом, де можна приготувати смачну їжу, у водоймі поселити червоних рибок — повірте, цей споріднений з природою куточок вселить не тільки впевненість у завтрашньому дні, а й можливість відчути себе творцем свого єдиного та неповторного світу, в якому ви — господар.

При створенні штучного фонтану чи водоспаду фахівці з ландшафтного дизайну нададуть кваліфіковану допомогу в процесі вибору та прийняття остаточного рішення щодо облаштування території клієнта. Таким чином, можна буде правильно підібрати матеріали, залежно від призначення композиції, розробити індивідуальний проект, запропонувати варіанти ландшафтного дизайну, розробити кілька ескізів і 3D-моделей, виготовити та встановити композицію в інтер’єрі тощо.

Оформлення водоспадів є багатоманітним, починаючи від кам’яних скульптур, оригінальних кованих елементів, декоративних висипок вздовж струмків річковим каменем різних фракцій, кольору та структури до терасування схилу декоративними підпірними стінками з каменю чи дерева, створення неординарних огорож та композиційних груп рослин.

Перед вами, шановні поціновувачі краси, необмежена свобода вибору: чи хочете просто встановити камінь у палісаднику, з якого б’є вода, чи мрієте про водоспад із гірським струмочком, — у будь-якому випадку вода додасть вашому саду неповторного шарму.