Будівництво Патріаршого собору УГКЦ вже на завершальному етапі

15 грудня прес-служба Глави УГКЦ оприлюднила звернення Патріарха Любомира (Гузара) до вірних цієї Церкви та усіх людей доброї волі, в якому проголошено завершальний етап будівництва головного храму УГКЦ у Києві. Сьогодні, як засвідчують фахівці, вже виконано 2/3 від всього об`єму будівельних робіт. Зараз необхідна молитовна та фінансова підтримка вірних цієї Церкви.

Зведено стіни, встановлено п`ять куполів, освячено їхні хрести, встановлено хрест центральної бані, вибудовано цокольний поверх майбутньої патріаршої резиденції зі всіма необхідними комунікаціями. У ці дні ведуться роботи із монтування металевого каркасу центрального склепіння храму.

Глава УГКЦ звертає увагу на те, що будівництво Патріаршого центру Української Греко-Католицької Церкви у Києві - це соборна справа всієї спільноти цієї Церкви, оскільки він будується виключно за їхні пожертви.

«Ми свідомо не приймаємо пожертв від державних структур чи партій. Без сумніву, це викликає здивування, що увесь тягар фінансової відповідальності ми поклали на самих себе. Але пояснення цьому просте: бажаємо зберегти нашу Церкву повністю вільною від будь-яких зобов`язань, що в критичних моментах могли б зробити її невірною своєму покликанню», - сказано у зверненні. Патріарх Любомир (Гузар) закликав вірних цієї Церкви до молитви та фінансової підтримки будівництва головного храму УГКЦ.

Як вже повідомлялося, 27 жовтня 2002 року у м. Києві було освячено наріжний камінь Патріаршого собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви. Від того моменту розпочався процес зведення храму і резиденції, які стануть Патріаршим центром Української Греко-Католицької Церкви у столиці України.