Інвестори залишились без київських квартир

Більше сотні інвесторів, які вклали свої гроші в будівництво житлового будинку в Києві, залишилися ні із чим. Виявилося, що зараз земельна ділянка на проспекті Науки, 208 у Києві, на якій планувалося спорудити багатоповерхівку, належить не компанії-забудовникові, а зовсім іншій структурі.

Ошукані люди домагаються повернення своїх грошей, оскільки будівництво житлового комплексу так і не почалося. Забудовники, що зібрали близько 17 млн. грн. в інвесторів, обіцяли клієнтам завершити зведення 270-квартирного будинку влітку 2007 року. «У компанії, в якій я купував квартиру, говорять, що свої зобов'язання виконали. А представники компанії-забудовника останнім часом навіть не відповідають на дзвінки», - розповів «ДЕЛУ» один з інвесторів.

Покупці квартир побоюються, що будинок не буде побудований взагалі. «Забудовники годують обіцянками більше року. Із квітня справою зайнявся УБОП, чотири позови від потерпілих перебувають у Голосіївському суді. Однак рішення цього питання затягується», - розповів Володимир Демчук, що також вклав свої гроші в будівництво. Він повідомив, що, відповідно до акту перевірки КРУ, гроші інвесторів одержала компанія «Допомога», що виступала посередником при продажі квартир. Замовником будинку є ЗАТ «НПО Україна», а генпідрядником - фірма «Укрбудекспо».

Інвестори згадують, що після того, як частина грошей на будівництво була зібрана, виявилося, що права на земельну ділянку, на якому було заплановане будівництво будинку, не оформлені. «Спочатку ми уклали договір з компанією «Універсал В», що зобов'язалася виступити інвесторами й будувати будинок», - пояснює генеральний директор компанії-замовника «НВО Україна» Юлія Пономарьова.

Керівник компанії-замовника будівництва Юлія Пономарьова уточнює, що відповідно до договору, саме компанія «Універсал В», починаючи з березня 2004 року, повинна була займатися оформленням землі. Однак договір не був до кінця оформлений і не виконувався.

«Ми порахували його недійсним, уклали такий же договір з компанією «Укрбудекспо» і почали продавати квартири, - продовжує Пономарьова. За її словами, через деякий час «Універсал-В» в суді домігся визнання договору про будівництво будинку дійсним і оформив права на зазначену ділянку. За цей час компанія «Укрбудекспо» вже залучила частину грошей від вкладників через посередника - компанію «Допомога».

У НПО «Україна» вважають, що всьому провиною дії керівництва «Універсалу-В», що залучили для рішення ситуації правоохоронні органи. «Якби будівництво будинку не було припинено силовиками, на сьогоднішній день воно підходило б до завершення. Зараз же, відповідно до договору, саме «Універсал-В» зобов'язаний завершити будівництво й виконати зобов'язання перед вкладниками», - зтверджує Пономарьова.

В той же час генеральний директор компанії «Універсал-В» Леонід Паршаков вважає, що не зобов'язано відповідати по зобов'язаннях, даним іншими компаніями. «У жовтні ми одержали дозвіл депутатів і уклали договір оренди на цю земельну ділянку. Тут ми плануємо будувати оновлений проект», - говорить керівник компанії-генпідрядника. Він відзначив, що ніяких майнових претензій інвесторів на цей будинок приймати не буде, тому що ніякого відношення до компаній, що збирали гроші, не має. «Але ми спробуємо максимально врахувати інтереси потерпілих», - уточнив він. В той же час, за інформацією Паршакова, продажі площ у неіснуючому будинку триває до сьогоднішнього дня.

В той же час Олександр Каракулько, заступник директора компанії «Допомога», що зібрала основну масу коштів інвесторів, запевняє, що рано або пізно будинок все-таки буде побудований. «На сьогоднішній день ведуться переговори про те, щоб починати будівництво. Однак, коли він буде побудований, вирішує замовник разом з генпідрядником», - відзначає Каракулько. Він запевняє, що його компанія повністю виконала зобов'язання перед покупцями. «Ми виконали свої зобов'язання відносно інвесторів на всі 100%. Ми за гроші інвестора придбали житло в будинку, у якому вони хотіли», - констатував він.