«Караван» продасться приватним інвесторам

Група компаній «Караван» має намір провести приватне розміщення акцій. Виручені кошти компанія витратять на будівництво в регіонах 11 торговельно-розважальних центрів (ТРЦ), за рахунок чого планує збільшити чистий виторг до 1,6 млрд. грн.

Про те, що в лютому поточного року група компаній «Караван» планує здійснити private placement, повідомило газеті «Коммерсант» джерело, знайоме з деталями підготовки до розміщення. По його словам, інвесторам запропонують менше 20% акцій.

В компанії дану інформацію не підтвердили, повідомивши, що деталі угоди зможуть розкрити не раніше чим через три тижні. «В нас є зобов'язання перед інвестиційними банками й потенційними інвесторами. Тому поки ми не можемо говорити про це привселюдно», - пояснив директор по розвитку групи компаній «Караван» Денис Случинський.

Втім, вже зараз із неофіційних джерел відомо, що власники «Каравану» зареєстрували за кордоном акціонерне товариство, на яке були переведені основні активи групи. «Private placement буде проведено для всієї групи компаній, а не окремих активів», - уточнив директор по будівництву групи компаній «Караван» Сергій Мурах.

Крім того, відомо, що компанія вже вибрала організатора розміщення акцій - інвестиційну компанію «Ренесанс Капітал». В «Ренесанс Капіталі» від будь-яких коментарів на цю тему відмовилися.

Залучені кошти «Караван» планує направити на будівництво нових ТРЦ по всій Україні. Зокрема, в інвестиційному меморандумі, випущеному ТОВ «Караван» (входить в однойменну групу компаній) у квітні 2006 року, вказується, що протягом найближчих трьох років компанія планує побудувати 11 гіпер- і супермаркетів загальною площею 112,7 тис. кв. м. За рахунок їхнього відкриття компанія розраховує збільшити розмір чистої виручки до 1,6 млрд. грн.

Експерти вважають, що унікальний формат активів компанії може викликати високий попит на її акції. «В сегменті ТРЦ великого формату в «Каравану» немає конкурентів. Їхня поява можливо не раніше 2008 року у випадку завершення будівництва ТРЦ «Троїцький» і «Мега», - говорить керівник відділу торговельної нерухомості Colliers International Галина Маліборська.

Довідка

Група компаній «Караван» здійснює діяльність у сфері будівництва й управління гіпермаркетами, ресторанами й бутіками. Зокрема, група володіє одним з найбільших київських гипермаркетов - «Караваном». Компанія здійснює будівництво ТРЦ у Харкові (85 тис. кв. м) і Дніпропетровську (95 тис. кв. м). Чистий дохід гіпермаркету в Києві в 2005 році склав 285,1 млн. грн. Засновники групи - фізичні особи, чиї імена не розголошуються.