Комітет підтримав проект Постанови про затвердження Концепції ціноутворення комунальних послуг

Відповідно до плану роботи Комітету на засіданні 11 квітня було розглянуто проект Постанови про затвердження Концепції ціноутворення у сфері комунальних послуг (р.№ 3181), поданих народними депутатами Петросовим В.А., Кучеренком О.Ю., Сербіним Ю.С.

Представлений проект постанови передбачає затвердження Концепції та низку доручень Кабінету Міністрів України щодо розроблення відповідних нормативних актів. Проект розроблено з метою створення цілісної системи ціноутворення у сфері комунальних послуг, врегулювання правовідносин, пов’язаних із ціноутворенням у цій сфері, запровадження єдиних принципів формування цін і тарифів на послуги з електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення.

Комітет не поділяє позиції Головного науково-експертного управління щодо вирішення зазначених питань шляхом внесення відповідних змін до Загальнодержавної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства та вважає доцільним розроблення законопроекту формування, регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги на базі зазначеної Концепції. Результати попереднього обговорення Концепції у регіонах свідчать про підтримку більшістю областей авторів законодавчої ініціативи щодо необхідності впровадження єдиних принципів формування цін/тарифів на житлово-комунальні послуги та енергетичні ресурси.
З огляду на викладене Комітет пропонує Верховній Раді України прийняти проект постанови.