Київські будівельники розморозили ринок

Побоюючись обвалу цін на житло, київські будівельники викинули на ринок всі наявні квадратні метри. «З сьогоднішнього дня ми виставляємо всі квартири, які в нас є. Ціни остаточно сформовані», - повідомив президент Холдингової компанії «Київміськбуд» Петро Шилюк.

На скільки виросли ціни, президент «Київміськбуду» говорити відмовився. Однак, відповідно до опитування, що провела газета «Дело» серед компаній, що пропонують квадратні метри в столиці, ціни в новобудовах з початку січня виросли в середньому на 8%.

«Ми можемо запропонувати й на Лівому і на Правому берегах будь-яку квартиру, але тільки завтра», - відповідали в офісах найбільших столичних забудовників - «Київміськбуду», «Житло-Інвест» і «Познякижитлолбуд».

Нагадаємо, що з початку грудня продажі на первинному ринку житла, крім квартир «Київміськбуду» і « Житло-Інвесту», не велися ще в 46 новобудовах. Самі забудовники відклали початок продажів на кінець січня, чекаючи росту цін.

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості України Олександра Бондаренко, «проблема в тому, що цього року буде побудовано набагато менше житла, чим в минулому, і будівельники це розуміли, тому підігрівали попит». «В тому, що продажі відновили, немає нічого дивного, довше тримати інтригу вони не могли», - вважає Олександр Бондаренко.

В будинках, що продаються, вартість житла вже серйозно виросла. Так, в середньому у квартирах економ-класу середня вартість 1 кв. м виросла на 8,91% і склала $1576, у преміум-класі — на 5,79% ($4388), у бізнес-класі — на 4,74% ($2274).

На тлі пропозиції, що знизилося до нуля, на первинному ринку наприкінці минулого року та на початку цього аналітики пророкували можливий обвал цін. Однак по завіренню президента «Київміськбуду» Києва Петра Шилюка, «обвалу цін не буде, скоріше вони будуть продовжувати рости відповідно до інфляції й ростом пропозиції над попитом».

За словами фінансового менеджера девелоперської компанії Arco Real Estate Анатолія Мухіна «будівельники вичекали не самий вигідний для себе момент, однак вони побоювалися перегріти ринок».