Львів`яни платять за воду, яка недопливає до їхніх осель

Виявляється, що “Львівводоканал” більше третини води втрачає у мережах. Тож єдиний спосіб, аби львів'яни не платили за воду, яку не використали – встановити водяний лічильник. А менше половини львів'ян досі не мають лічильників.

Мирослав Заплатинський, директор ЛМКП «Львівводоканал»: «Хотів би насамперед пояснити що таке рівень втрат - це різниця між водою добутою та водою, проданою споживачам (реалізацією), тобто сюди входять не лише витоки на мережах, а й технологічні витрати Водоканалу, наприклад на транспортування, хлорування та промивання водоводів та розподільчої мережі після виконання аварійних робіт, витрати води на утримання зон санітарної охорони водозаборів.

До технологічного нормативу відносяться й комерційні втрати, необлічені втрати води на приладах обліку, витрати води на протипожежні заходи. Себто стверджувати, що 37% води у місті «втікає» через погані труби – це неправильно й нефахово».

І приємніший факт: за інформацію ЛМКП «Львівводоканал», у лютому-березні 2007 року підприємство розширило графік водопостачання у кількох мікрорайонах міста. Так у лютому 12 тисяч львів`ян - мешканці будинків на вулицях Петлюри, Любінської, Кульчицької, Кульпарківської, Патона, Ряшівської, Городоцької, Виговського уже мають водопостачання за розширеним графіком – 11 годин на добу. (з 6.00 до 11.00 год та з 18.00 до 23.00 год). Розширити графік водопостачання вдалося завдяки проведенню реконструкції насосної станції «Карачинів», яку здійснювали наприкінці минулого року.

У березні мешканцям Франківського району, на вул.Наукова, В. Великого, Кульпарківська продовжено графік з 6.00 до 10.00 год та з 18.00 до 22.00 год. Зараз «Львівводоканал» інтенсивно працює над розширенням графіку подачі води у масив Рясне-1 та Левандівку. Близько 16 тисяч мешканців цього району вже до початку літа отримуватимуть воду по 10-11 годин, а не по 6, як зараз. Ми вже писали про дану проблему. Активні дії громадськості - стимул для влади ставати відповідальнішою.