Найдорожче житло Європи в Монако та Лондоні

Відповідно до дослідження порталу Global Property Guide, Монако зберігає статус найдорожчого для придбання житла міста. Другим в списку найдорожчих міст іде Лондон. Так, житло, площею 120 кв.м. у Монако обійдеться покупцеві в 2,98 млн. євро, а лондонські апартаменти в елітній частині міста такої ж площі будуть коштувати 1,74 млн. євро.

За Лондоном, згідно дослідження, випливають Париж і Амстердам. В цих європейських столицях бажаючим отримати у власність 120 кв.м. житла прийдеться викласти 800 тис. євро.

Москва в дослідженні займає шостий рядок, хоча аналітики зауважують, що висока рентабельність інвестицій в житло супроводжується й високими ризиками. Так, 120 кв.м. житла в Москві будуть коштувати 751,9 тис. євро.

Замикає десятку найдорожчих в Європі міст столиця Ірландії - Дублін. Аналогічні апартаменти обійдуться тут в 600 тис. євро.

Також у звіті відзначається збільшення вартості житла в привабливих для інвестицій в житлову нерухомість країнах Балтії. Елітні апартаменти (120 кв.м.) в центрі Вільнюса (Литва) будуть коштувати 455 тис. євро. В Ризі (Латвія) аналогічне житло обійдеться в 262,4 тис. євро. Сьогодні житлова нерухомість у країнах Балтії коштує стільки ж, скільки й житло в Копенгагені, берлині, Мюнхені, Стокгольмі, Відні й Франкфурті. А в Берліні зараз, виходячи з невисокої вартості житла, спостерігається спалах інвестицій в житло.

Однак, незважаючи на досить високу вартість житла в мегаполісах, все ще можна знайти європейські столиці з досить низькою вартістю житла. Такими містами є Братислава в Словаччині (1,292 тис.євро/кв.м.), Варшава в Польщі (1,175 тис.євро/кв.м.), Скоп’є в Македонії (1,125 тис.євро/кв.м.). Аналітики прогнозують, що незабаром потоки інвестицій в нерухомість цих недорогих міст збільшаться.

В столиці не представленої у звіті України - Києві, вартість житла становить сьогодні в середньому трохи менше 2 тис. євро/кв.м. А вартість 1 кв.м. елітного житла в центрі міста, за запевненнями ріелторів, іноді й рівняється з вартістю житла в Монако.

Джерело: Global Property Guide