Ціни на житло Харкова переступили поріг в $2 тис./кв.м.
Відповідно до аналізу цін на ринку нерухомості Харкова, проведеного девелоперскою компанією «Макрокап Девелопмент Україна» (МКДУ), в першому кварталі поточного року В Харкові найактивніше росли ціни на житло класів «преміум» та «економ». Так, ціни на елітне житло переступили поріг в $2 тис./кв.м.

Так, індекс МКДУ для сегменту «бізнес-класу» виріс за місяць на 7,6% і склав $1409 за кв. м (місяцем раніше - $1309). За перший квартал індекс МКДУ для даного сегменту виріс на 16,2%.

Індекс для сегменту «економ-класу» виріс за березень на 2,1%: $797 за 1 кв.м проти $780,5 у лютому. Протягом перших трьох місяців поточного року індекс в даному сегменті зріс на 19,1%.

Індекс для сегменту «преміум-класу» показав за лютий приріст в 5,6%: $2020 за 1 кв. м проти $1912,5 у лютому. З початку року індекс для даного сегменту додав 20,5%.

Як відзначила менеджер відділу МКДУ по роботі з інвесторами Наталя Городецька, «новою цікавою тенденцією стала та обставина, що ряд забудовників, маючи у своєму розпорядженні непродані квартири у вже зданих в експлуатацію будинках «бізнес-класу» виставляють на них ціни, що істотно перевищують середньоринкові».

«У ряді випадків ціни на таке житло перевищують $2 тис. за квадратний метр, тобто вже конкурують зі споруджуваним житлом елітного рівня. Думаю, подібними надцінами оператори випробовують реальну купівельну спроможність споживачів», - сказала Городецька.

Згідно рейтингу вартості житла в українських містах, складеного Асоціацією спеціалістів з нерухомості України, станом на січень 2007 року, Харків займав п`яту позицію із середньою вартістю житла $1,170 тис./кв.м., пропускаючи вперед Севастополь, Дніпропетровськ, Одесу й Київ.

Як повідомляв раніше Ринок.biz, гравці ринку також прогнозують, що переступити поріг у ціні $2 тис./кв.м. до кінця року може й Одеса, де зараз «житловий метр» коштує $1,425 тис. У Києві вартість «квадрата» на первинному ринку, станом на кінець березня, становила від $1653/кв. м. за «економ-клас» до $8,93 тис.\кв.м. за «преміум-клас».