У Львові заборонили облицьовувати будинки керамічною плиткою

Директор містобудівного департаменту Львівської міськради Андрій Павлів повідомив, що відтепер будинки у Львові заборонено облицьовувати штучними й сантехнічними матеріалами, зокрема, керамічною плиткою.

«Для гарної вентиляції вологості цоколь будинку завжди формувався з натурального каменю. Якщо ж він облицьовується плиткою або іншими штучними матеріалами - вологість із підвалу йде на стіну. Якщо закривається зовнішня сторона цоколя, зупиняється природної відтік води з підвалів, зі стін і фундаментів. Це грубе порушення, внаслідок якого з'являється конденсат і грибок на стінах», - пояснив він.

Відтепер отримати дозвіл на відкриття будь-яких об'єктів на першому поверсі будинку можна при виконанні декількох умов. По-перше, якщо це двоповерхове спорудження, то необхідно пофарбувати два поверхи. По-друге, розміри вікон і вхідних дверей повинні відповідати історичному середовищу міста й історичних аналогів. По-третє, для цоколя повинен використовуватися природний камінь, або матеріали, що підходять для спорудження й дозволяють будинку «дихати», - пишуть «Экономические Известия».