Будинок? Котедж? Особняк? Дача?

Це звернення може бути обмежене по часі (наприклад, виїзди на вихідні - тоді заміський будинок називається дачею), а може стати і стаціонарним житлом (у випадку, якщо ділянка знаходиться недалеко від міста, і немає проблем із транспортом для поїздок на роботу).

Та й елементарне вкладення капіталу не можна скидати з рахунків, нерухомість - це завжди надійно. Якщо заміський будинок не особливо потрібний тобі, він може знадобитися твоїм дітям.

В останні роки в побут увійшло красиве слово «котедж». Не усі знають, що означає це слово, і називають ним будь-який великий цегельний будинок. Хоча це і неправильно. Виявляється на своїй ділянці ми можемо побудувати: котедж, особняк, садибу, дачу. Внесемо ясність.

Будинок - це загальна назва всіх житлових будівель. Звичайно розрахований на одну-двох родин, але необов`язково призначений для постійного проживання. Якщо в будинку живуть тільки влітку, він називається дачею.

Котедж - призначений для постійного проживання. Для цього він забезпечується всіма необхідними комунікаціями. Але це не єдина його відмінність. У будинку може бути гаряча вода, туалет, ванна кімната, і навіть сауна, але він не має права називатися котеджем, якщо розташований в оточенні, наприклад, дачних будиночків. Котедж обов`язково повинен бути з`єднаний з іншими будівлями єдиною системою комунікацій. Роботу комунікаційної системи контролює спеціальна служба, а не хазяїн будинку. Котедж - це будинок на один чи декілька власників, що знаходиться в котеджному селищі.

Особняк - це будинок із усіма зручностями, що знаходиться окремо від інших будівель (відособлене - підказує саму назву), і власником його може бути тільки одна родина. Хазяїни особняка можуть не жити в ньому постійно, а для підтримки порядку в будинку використовувати найманий обслуговуючий персонал і охорону.

Садиба - різновид особняка, що, до того ж, розташовується на великій ділянці землі із садом, парком і алеями. Цей будинок обслуговують: охорона, садівник, шофер і інший персонал. Чомусь звикли думати, що на клас будинку впливають матеріали, з яких він побудований. Наприклад, що котедж може бути побудований тільки з цегли. Але клас будинку визначається не матеріалами, а зручностями, якими він обладнаний.

Великий - не значить просторий

На класифікацію будинку не впливає площа будинку. Кілька років назад пішла мода на величезні будинки, у яких «все є». Фінансово їх «потягнути» дуже складно, не всі розрахували свої сили, тому по всій Україні зараз стоїть дуже багато недобудованих будинків.

Хочеться вмістити все, нехай навіть на превелику силу. Але виходить: із усієї площі тільки половина житлова, а все інше - підсобні приміщення.

Так, будівництво приватного будинку - не дешеве задоволення. Хоча, якщо не ставити собі «наполеонівських планів», може виявитися, що воно вам цілком під силу.

Комфорт - насамперед

А знаєте, який показник, насамперед, пов'язаний з визначенням комфортності житлового приміщення? Наявність санвузлів, ванних чи душових кімнат. Особливо важлива наявність санвузла при кімнаті батьків. От і виходить, що в Україні ще не прийшли до повного розуміння комфортності. Якщо порівняємо європейські, американські й українські показники, то вийде наступна картина. Арифметичний показник комфортності (можливо, велика площа) нашими співвітчизниками під силу. А от до наявності окремого санвузла при кімнаті батьків (якісний показник комфортності) дотягає тільки половина новопобудованих котеджів. У Європі такий показник відповідає 75%, у США - 100%.

З чого будувати?

На сьогоднішній день на ринку будматеріалів не спостерігається недоліку в чому-небудь. Не варто думати, що робота архітектора повинна починатися тоді, коли по ділянці вже пройшовся бульдозер, і на рівненьку площадку завезені матеріали (до речі, розумні люди вдаються до допомоги архітектора ще тільки коли збираються купувати ділянку). Гарний архітектор звичайно в курсі всього, що стосується будматеріалів. Він же підкаже, яким чином заощадити на матеріалах.