Пилинка до пилинки – сила центрального порохотягу

Сучасні будівельні споруди будь-якого призначення неможливо уявити без систем водопостачання чи каналізації, опалення чи кондиціювання. А в багатьох країнах Європи й Америки до списку життєво необхідних належать і системи центрального пиловсмоктування, які не лише полегшують процес прибирання — вони допомагають створити у приміщенні атмосферу бездоганної чистоти і здоров’я. Для українського споживача стаціонарний (або центральний) порохотяг є наразі «екзотикою». Ці складні інженерні системи встановлюють, як правило, у готелях, офісах, квартирах, медичних та інших закладах, сприяючи дотриманню ідеального мікроклімату на площі від 50 до 18 тис. кв. м.

Важливим критерієм визначення якості житла є екологічний стан як навколо дому, так і в його середині. Дім чи офіс — це ті місця, де ми проводимо найбільше часу і, відповідно, повітря у цих приміщеннях має бути дуже чистим. Але як це здійснити в умовах сучасних мегаполісів?

Візьмемо, наприклад, звичайний мобільний порохотяг. Після прибирання приміщення таким порохотягом концентрація пороху у повітрі зростає у 2-3 рази. Його фільтри здатні затримувати тільки великі частинки пороху, а ті, які мають розмір 1-2 мікрони, як правило, повертаються у приміщення. Більше того, потоком повітря з вихідного отвору розкидаються по всьому дому. У результаті дрібні частинки, тривалий час перебуваючи у повітрі, проникають не тільки у всі щілини і куточки будинку, але й у наші легені. Наслідками є чхання, алергія тощо. І навіть після найретельнішого прибирання у кімнатах пил стоїть «стовпом». Тому виникає гостра потреба у створенні технічно більш досконалого пристрою для видалення пилу.

На сьогодні ринок пропонує центральний порохотяг у вигляді звичайної електропроводки: замість лічильника — сам порохотяг, який розташовують у підсобному приміщенні або на балконі, функції проводів виконують труби, які монтують у стінах чи за підвісними стелями, а в ролі розеток виступають клапани, до яких приєднують шланги з насадками для прибирання. Після простого з’єднання шлангу з пневморозеткою відбувається замикання електричних контактів, і система починає діяти. Завдяки високому рівню всмоктування якість очистки приміщень є значно кращою. Під час роботи центрального порохотягу все сміття транспортується трубами до основного агрегату і нагромаджується у мішку багатолітрового контейнера-сміттєзбірника, який можна легко видалити і замінити. Повітря, що надходить у центральний агрегат, зазнає подвійного очищення — спочатку в циклоні (великі фракції), а потім у повітряному фільтрі (дрібні фракції). Очищене повітря виводиться назовні через відвідний повітряний канал. Така система вловлює 96-98% сміття у порохозбірнику, а решту 2-4% викидає на вулицю через повітряновідвідний клапан. Таким чином, із зони прибирання видаляється 100% пилу і «старого» повітря, натомість надходить чисте повітря, таке необхідне для нормальної життєдіяльності.

Обравши центральний порохотяг, не потрібно переносити важкий корпус, властивий звичайному порохотягу, з’єднувати важкі металеві труби. Усе, що вимагається — вставити з’єднувальний наконечник легкого пластмасового шлангу в одну з багатьох пневматичних розеток і можна розпочинати роботу. Це зручно і в міській квартирі, і у котеджах чи готелях, де достатньо встановити по одній-дві розетці на кожному поверсі і більше не потрібно піднімати та опускати тягарі. З іншого боку, головна складова системи центрального пиловидалення розташована за межами житлових приміщень (наприклад, у підвалі чи гаражі), під час прибирання не чути шуму роботи електродвигуна. Зручність у користуванні, ідеальна чистота, тиша, екологічність є тими перевагами, які дозволяють зробити вибір саме на користь центрального порохотягу. Центральний порохотяг легко встановити і в тих приміщеннях, які лише будують чи ремонтують, і в давно обжитих. У першому випадку повітроводи можна прокласти під підлогою, вмурувати в стіни чи сховати за підвісною стелею. В обжитій квартирі чи офісі, де не планується ремонт, повітроводи прокладають під стелею чи замість плінтусів у декоративних пристроях, не руйнуючи звичний інтер’єр. Термін монтування такого порохотягу залежить від розмірів приміщення і складності повітроводів і здебільшого становить 1–2 дні.Велика кількість додаткових пристроїв і насадок дозволяє ще й змивати розлиту воду в басейнах чи санвузлах, чистити веранди, доріжки біля будинку, а також меблі, одяг, батареї, стіни, дивани, холодильники тощо. Існують і насадки для чистки ноутбуків, комп’ютерів та домашніх тварин. Можна придбати вбудований підлоговий клапан-совок. Достатньо підмести до нього віником сміття чи інший бруд, і він моментально втягне їх у себе.

Центральний порохотяг є простим в обслуговуванні. Велика ємність пилозбірника дозволяє чистити його щонайчастіше чотири рази на рік. Доцільно зазначити, що центральному порохотягу довіряють у всьому світі і в Україні його популярність, незважаючи на ціну (від 1100 у.о.), постійно зростає. Адже, купуючи такий порохотяг, ми не тільки вдосконалюємо процес прибирання, а й запобігаємо можливим численним захворюванням — а на це не шкода жодних коштів. Хіба не так?