Вбудована побутова техніка: як здійснити вибір?

Сучасні кухні не перестають дивувати зростаючою розмаїтістю фурнітури, яка не лише підкреслює індивідуальність і збагачує зовнішній вигляд кожної моделі, але й надає додаткового комфорту під час роботи на кухні. Вбудована побутова техніка від визнаних світових авторитетів (Bosch, AEG, Miele, Elektrolux, Sіemens, Zanussі), висувні механізми й аксесуари забезпечують кухонним наборам максимальну функціональність і довговічність.

Вбудована техніка — основна тенденція сучасної кухні.

Поширена на заході вбудована побутова техніка стала популярною в Україні нещодавно. Перевага такої техніки очевидна, адже завдяки їй заощаджується до 40% простору на кухні, якого інколи так бракує! Погодьтеся, це важливо, з огляду на невеликі розміри кухонь у типових будинках. До того ж вбудована техніка завжди буде ідеально гармоніювати з кухонним гарнітуром, підкреслюючи стиль та унікальність інтер’єру. Якщо близько п’яти років тому співвідношення «звичайна побутова техніка — вбудована побутова техніка» у товарообороті більшості супермаркетів було на рівні 90%-10%, то сьогодні можна говорити про 50%–50%.

Використовувати вбудовану техніку дуже зручно: відкритими лишаються тільки панелі керування, а також варильні поверхні і дверцята духових шаф. Зараз навіть холодильники вбудовуються в кухонну шафу. Відповідно, залишається величезне поле для дизайнерської думки щодо зовнішнього вигляду кухні. Аби остаточно не розгубитись у безлічі привабливих пропозицій, фахівці радять, як правильно вибрати вбудовану техніку і укомплектувати її з кухнею.

По-перше, слід визначитись з набором функцій, які будуть оптимальними для варильної поверхні, духової шафи, витяжки тощо. По-друге, правильно співставити розміри майбутньої вбудованої техніки з розмірами кухонного гарнітуру. І, зрештою, визначитись з дизайном техніки, який гармоніював би з кухонним гарнітуром.

Слід пам’ятати, що вбудована техніка відрізняється від звичайної додатковою теплоізоляцією (позаяк знаходиться у безпосередньому контакті з меблевим поверхнями) і гідроізоляцією (з метою уникнення потрапляння вологи). Така техніка оснащена вентиляторами для забезпечення ефективної циркуляції повітря за приладами і вбудовується із урахуванням забезпечення притоку повітря для природної вентиляції (її не можна щільно присувати до стіни).

Розпочинається все з робочої поверхні (верх кухонної плити). Варильна поверхня буває електричною, газовою та комбінованою. Газова поверхня може бути покрита емаллю різних кольорів, виготовлена з нержавійки чи сталі, що зараз дуже модно, може являти собою так званий «газ на склі». Більшість сучасних газових панелей оснащені електричним чи п’єзопідпалом і системою Gas control (система, що перекриває подачу газу при згасанні конфорок).

Електрична поверхня буває двох типів: «бліни» і склокераміка. Всі поверхні розділяються на залежні та незалежні. На незалежній поверхні ручки або кнопки керування знаходяться спереду чи збоку на самій поверхні, залежні — керуються від духової шафи. Склокерамічні поверхні оснащуються індикатором залишкового тепла, який показує, що конфорка ще гаряча, і тепло можна використовувати для готування їжі. Незалежні поверхні бувають сенсорні і механічні (з ручками). Деякі поверхні оснащені таймерами і захистом від дітей.

Духові шафи чи духовки так само, як і поверхні, розділяються на залежні і незалежні, газові й електричні. Вибір духовки — наступний етап після вибору варильної поверхні.

Залежні комплекти вбудовуються традиційно: духова шафа під робочою поверхнею, незалежні ж комплекти можна розставити в різні сторони кухні. Найпоширеніші кольори — білий, чорний, коричневий, нержавійка та алюміній (на сьогодні вважається новинкою). Зараз популярний американський варіант — духовка знаходиться на рівні очей. Таймери, пристрої контролю часу і система тангенціального охолодження — продумано все! Згідно з опитуваннями споживачів, найпопулярнішими вважаються духовки з функцією приготування на пару («інтелектуальні» духовки).

Мікрохвильові печі незамінні на кухні, адже виступають доповненням до плити або духовки.

Кухонні повітроочисники (витяжки) поділяються на кілька типів: ті, які вбудовуються в шафу (у шафі знаходиться вся витяжка, а назовні виходить тільки козирок); ті, що вбудовуються знизу в короб панелі (їх зовсім не видно, тільки знизу); «горн» (хоч і належить до тих, що вбудовуються, але висить окремо). Витяжки можуть кріпитися до стіни, в шафу чи бути острівними (звисаючими зі стелі). Ці очисники повітря можуть працювати в режимах витяжки і рециркуляції. В останньому випадку необхідний вугільний фільтр, що створює додатковий опір повітря і знижує потужність витяжки. Також слід звернути увагу на рекомендовану відстань від поверхні до витяжки.

Холодильники і морозильники. Традиційний холодильник з морозильною камерою вмонтовуються у шафу-пенал, а також є моделі з висотою під стандартну стільницю. Вибір здійснюється не лише за технічними показниками, а й за параметрами функціональності, практичності, зручності. Важливий момент — легкість очистки холодильника (гладкі поверхні, зручні широкі утримувачі полиць).

Посудомийні машини — незамінні після смачної трапези. Ті, хто вже спробував таку машину у побуті, ніколи не захоче мити посуд вручну. Переваги, що їх забезпечують «помічники» — економія часу, захист навколишнього середовища (вчені підрахували: в середньому щороку заощаджується 7 000 л води), гігієна, місце для зберігання посуду, значне полегшення праці.

Сучасні пральні машини з системою Direct Spray (пряме сприскування водою, а не замочування білизни), різними програмами прання, новими можливостями, особливим доглядом за одягом — без них неможливо уявити кухонний простір.

З-поміж величезної кількості виробників побутової техніки виділяють преміум-клас (Miele, AEG, Siemens), комфорт-клас (Bosch, Gorenje, Electrolux), функціональний клас (Zanussi, Fagor, Ariston, Candy, Whirlpool, Nansa), економ-клас (Smeg, Delonghi, Ardo, Mora).

Стосовно Miele та AEG — це техніка кращих виробників Європи. Проте високі ціни і низький рівень сервісу, за німецької якості та ефектного дизайну, не забезпечують значний рівень попиту.

Німецька група Siemens-Bosch високого класу, чудової якості, проте лише моделі преміум-класу вражають стильним дизайном і легендарною функціональністю. Найбільш вигідні позиції — у групи Electrolux (об’єднує концерн AEG та Zanussi). Ця техніка збирається на заводі AEG в Німеччині, тому у споживача є можливість отримати товар справжньої німецької якості за доступною ціною.

Ще одними лідерами з продажу є Gorenje — розумні ціни, високий рівень сервісу, неперевершений дизайн.

Стабільні обсяги збуту характерні для Ariston та Candy, Fagor, які не перестають дивувати різноманіттям кольору, яскравим дизайном, відмінною функціональністю та зручністю своїх моделей, широким їх асортиментом.

Якщо йдеться про витяжки, то основними продуцентами є FABER, ELICA, TURBO — італійська якість, приблизно однакові технічні характеристики, схожий дизайн. Проте за співвідношенням «ціна-якість» витяжкам фірми TURBO немає рівних.

Отож, вбудовувати побутову техніку чи ні? Напевно, шановні читачі, ви вже знайшли для себе відповідь на це запитання!