Мені, будь ласка, газон загорніть!

Кожному саду чи подвір'ю притаманні власна чарівність та неповторність. Практично ніде ви не зустрінете присадибну ділянку, повністю оформлену під сад або ж город. Доводиться фантазувати. Тож колись хтось вигадав газони. На зелених полянах у дворі і пікнік влаштувати можна, і дітям погратись є де. Та й вигляд зелене подвір'я має дуже привабливий, звичайно ж, якщо спочатку правильно підібрати сорт трави для ділянки, а потім добре доглядати газон. У сучасному ландшафтному дизайні існує безліч типів газонів. Є оксамитові на дотик, на одних ростуть спеціальні газонні злаки, бур'яни та мох, а інших – пагорбами.

Проте усі вони однаково потребують, щоб їх підстригали, поливали та постійно доглядали. Типи газонів такі: партерні, звичайні, лугові, а також спеціального призначення. Їх можна створювати як на освітлених ділянках, так і в тіні, на вологому або на сухому ґрунті. Партерні газони розташовують у найбільш відповідальних місцях: перед фасадом приватного будинку чи міського офісу, вздовж алей або ж у найбільш декоративних місцях саду чи парку. Цей тип газонів дуже примхливий, а тому у тіні, на непрогрітому сонцем вологому ґрунті трава рости не буде. Висота травостою партерного газону має становити три сантиметри. Трав’яна суміш під час висадження партерного газону має містити не менше за 50% насіння мятлика та спеціальних злаків.

Примхливому партерному газону, яким не можна багато ходити, потрібна постійна увага, зокрема, підживлення поживними речовинами. Якщо ж труднощі не лякають, то влаштувати біля садиби чи перед офісом партерний газон допоможе „Центр газонних трав” (м. Київ, вул. Фрунзе, 132), де правильно підберуть насіння трансконтинентальної селекційної компанії „ДЛФ ТРИФОЛІУМ” з Данії.Звичайні газони не можуть зрівнятися за красою з партерними, проте вони є більш практичними – такими газонами можна ходити, скільки завгодно. Адже їхньою головною особливістю є стійкість до руйнування навіть за умови недбалого догляду. Травостій слід залишати заввишки п’ять сантиметрів. Якщо утвориться прогалина, траву можна підсівати – це не завдасть шкоди і не змінить якості звичайного газону.Луговий газон – це суміш різнотрав’я з додаванням лугових квітів. Його варто вирощувати обабіч саду, в тіні дерев, на великих ділянках парків та алей. Висота трави після косіння має становити близько десяти сантиметрів. Поливати та підстригати луговий газон слід лише за необхідності. Газони спеціального призначення висівають, щоб з метою зміцнити схили, прибережні ділянки, обабіч доріг та на спортивних майданчиках. Характеризуються вони повільним ростом трави та підвищеною витривалістю. Догляду потребують такого ж, як і партерні газони.Газонні трави можна застосовувати у парках, біля офісів у великих містах, на стадіонах, аеропортах, промислових підприємствах, подвір’ях котеджних містечок. Використання травосумішей „TURFLINE” довело їхню високу якість та ефективність під час створення газонних покриттів як з естетичного, так і з функціонального погляду. У таблиці подано перелік найвідоміших травосумішей, які доцільно використати для певного об’єкта. Слід пам’ятати, що справжній англійський газон – це добре доглянутий (підстрижений, підживлений, политий) газон будь-якого типу. Усі інші якості є нагородою за клопітку роботу над газоном.