Бетон із секретом

Більшість будівельників при роботі з бетоном часто зіштовхуються із такими проблемами, як пил, пластична усадка й осідання, дія морозу (на ранньому етапі). А при подальшій експлуатації проявляються такі явища, як низька стійкість до замерзання/відтаювання, слабкий опір удару, тріщиноутворення, схильність до стирання, високе проникнення води й хімічних речовин.

Дотепер упродовж кількох років у будівельній галузі використовуються різні типи волокон (органічні й неорганічні) в основному для поліпшення механічних експлуатаційних характеристик і для зменшення ризику виникнення тріщин у результаті пластичної усадки.

Останнім часом дедалі частіше використовуються поліпропіленові волокна (фіброволокно), які є армуючою добавкою до бетонних сумішей та розчинів. Волокна поліпшують властивості суміші, забезпечуючи вторинне армування й особливо контроль усадки (утворення тріщин). Волокна, завдяки їхній специфічній поверхні, здатні поглинати сили розтягання під час усадки (енергія розподіляється на мільйони волокон), що дозволяє бетону розвивати її оптимальну довгострокову міцність. Щодо цього поліпропіленове волокно, завдяки своїй великій площі поверхні, більш ефективне, ніж сталева сітка.

Фіброволокна слід використовувати у всіх типах бетонних покриттів (як зовнішніх, так і внутрішніх), де необхідно запобігти появі пластичних усадочних тріщин. Дуже часто волокна знаходять застосування в бетонах для промислових складів, гідротехнічних споруд, зовнішніх площадок, у бетонних плитах перекриттів, об’єктах нафтохімічної промисловості, мостах, монолітних конструкціях, бетонних плитах фундаментів, залізобетонних палях, у будівельних розчинах, у декоративному бетоні, а також — місцях підвищеної сейсмічної активності.Самі волокна дуже тонкі і хоча вони помітні в бетоні на стадії замісу, потім стають непомітними на поверхні. Волокна, рівномірно розподілені в бетоні, армують його по всьому об’єму.

Переваги бетону із ППВ полягають у кращому зчепленні бетонної суміші, що знижує розтікання й прискорює його укладання. При високому дозуванні більш довгих волокон, його міцність може зрівнятись з бетоном, що містить 25–30 кг сталевої арматури. Переваги збірного бетону із ППВ полягають у зменшенні небезпеки випадкового ушкодження при розпалубці й наступному транспортуванні, зниженій проникності й меншій схильності до корозії. Переваги бетону із ППВ при використанні ковзких опалубок полягають у кращому зчепленні бетонної суміші, що сприяє підвищенню темпів будівництва й зниженню обсягів ремонтних робіт.

Єдиним представником на Західній Україні, який займається реалізацією фіброволокна, є ТзОВ «КНП» — офіційний представник Торгово-промислової групи «Стандарт» (м. Дніпропетровськ), а також фірми «Rethmeier» (Німеччина). Торгово-промислова група «Стандарт» — один з провідних виробників фільтруючих матеріалів на основі поліпропіленових волокон. Крім поліпропіленового волокна, фірма «КНП» пропонує різноманітну будівельну хімію, хімічні добавки, сухі та рідкі неорганічні пігменти для бетонів та розчинів, матеріали для спеціального догляду за бетоном та технологічним обладнанням підприємств будівельної індустрії. Ще однією важливою послугою, яку надає фірма «КНП», є проведення наукових консультацій, лабораторних досліджень, а також технічний супровід і допомога при організації виробництва і технологічних процесів.