Ефективна теплоізоляція

Сучасні системи теплоізоляції будівель дозволяють звести до мінімуму тепловтрати будівлі. На сьогодні найпоширенішою та найдоступнішою системою теплоізоляції є «скріплена система». Вона дуже популярна в Європі, де охоплює приблизно 70% усього ринку.

Ця система визнана фахівцями найнадійнішою та найдовговічнішою, оскільки дозволяє забезпечити мінімальну кількість або повну відсутність містків холоду й створити оптимальні умови експлуатації утеплювача (відсутність впливу вологи, повітряних потоків, ультрафіолету тощо).Принцип «скріпленої системи» теплоізоляції полягає у створенні монолітної багатошарової огороджувальної конструкції, що працює як єдине ціле.Крім усього перерахованого, до переваг скріпленої теплоізоляції слід віднести технологічність конструкцій, звукоізоляційні властивості, створення комфортних умов проживання. В будинку з правильно облаштованою теплоізоляцією існує власний мікроклімат. Взимку стіни не надто охолоджуються, а спекотними днями теплоізоляція забезпечить приємну прохолоду.

Метод скріпленої теплоізоляції

Компанія «Хенкель Баутехнік» (Україна) представляє дві системи теплоізоляції фасадів - на основі пінополістирольних і мінераловатних плит. Ці системи, в свою чергу, поділяються на чотири підтипи, які відрізняються видом в’яжучого матеріалу в декоративному шарі – акрилові, полімерцементні, силікатні й силіконові.Для того щоб виконати теплоізоляцію «скріпленим методом», на підготовлену основу наносять полімерцементний клей. Для кріплення мінераловатних плит необхідно використовувати клей Ceresit СТ 190, а пінополістирольних - Ceresit СТ 83 або СТ 85. На клей за допомогою дюбелів кріплять утеплювач. При виборі утеплювача потрібно враховувати певні особливості утеплювачів: мінераловатні плити стійкі до високих температур. Мінеральну вату рекомендують застосовувати для облаштування теплоізоляції на висотних будинках, а також для будинків підвищеної категорії небезпеки для людей: лікарні, школи, глядацькі зали, склади горючих матеріалів тощо. Пінополістирол негігроскопічний, тому під впливом вологи не втрачає своїх теплоізоляційних властивостей.

Систему з пінополістирольними плитами найчастіше використовують для утеплення жилих будинків і в індивідуальному будівництві.Як стверджують фахівці, в системах теплоізоляції дрібниць не існує. Навіть такі деталі, як дюбелі, що призначені для додаткового укріплення плит утеплювача на фасаді, мають бути настільки надійними, щоб разом із клеєм витримувати навантаження самої системи теплоізоляції, а також силу вітру.Для укріплення гідрозахисного шару й забезпечення достатньої міцності конструкції, а також для підвищення тріщиностійкості захисного покриття використовують склосітку. Вона має бути просочена спеціальним полімерним шаром, що захищає нитки від впливу лугу.Два найважливіші шари в системі теплоізоляції – це грунтовки. Існують грунтовки двох видів: ті, які укріплюють поверхню основи, зменшуючи її водопоглинання та збільшуючи адгезію до наступних шарів (Ceresit СТ 17, СТ 17 супер), і грунтовки-фарби (Ceresit СТ 16). Грунтовки-фарби забезпечують хорошу адгезію декоративних штукатурок до основи, утворюють рівномірний кольоровий тон, а також забезпечують зручне укладання штукатурки й формування фактури на її поверхні. А застосування грунтовки Ceresit CT 99 із антигрибковою домішкою сприяє запобіганню появи грибка та плісняви.Останнім шаром у системах теплоізоляції є декоративні штукатурки або фасадні фарби, які не лише прикрашають фасад, а й надійно його захищають. Тонкошарові декоративні штукатурки й фасадні фарби поділяють на чотири групи:

  • полімерцементні (Ceresit СТ 35, 36);
  • акрилові (Ceresit СТ 60, 63, 64);
  • силікатні (Ceresit СТ 74, СТ 75);
  • силіконові (Ceresit СТ 72, 73).
Застосування матеріалів ТМ Ceresit дозволяє майстрам не лише бездоганно виконати теплоізоляцію будівлі, але й надати фасаду неповторної індивідуальності.