Гарний відкіс тепло береже

Ось уже п’ять років людство живе у новому столітті, що характеризується зміною стандартів і нових технологій. У будівництві, наприклад, взамін, здавалося б, вічних дерев’яних віконних рам прийшли пластикові вікна. Будь-то нове житло або реконструйоване, штучні матеріали успішно тіснять «натуралів» з ринку.

Особливу увагу під час установки пластикових вікон слід надавати такій важливій деталі, як обробка відкосів. Найбільш поширеними видами обробки відкосів є штукатурні та відкоси, виготовлені із сухої штукатурки (гіпсокартону). Характеристики якісних штукатурних відкосів уже не відповідають вимогам XXI століття й погано комбінуються з сучасними віконними матеріалами. Такі відкоси не захищають у «холодні місяці» через відсутність утеплення й гідроізоляції. Крім цього, вони сильно різняться за властивостями теплопередачі від дерев’яних і пластикових конструкцій, що спричинює появу тріщин між рамою й відкосом і призводить до утворення конденсату в цих місцях. Наявність конденсату спричинює появу цвілі й грибка, відтак, зобов’язує господарів робити косметичний ремонт. Всі ці незручності були викликані тим, що іншого способу донедавна не існувало.

На сьогодні компанія СТ «ІВА» знайшла вихід із становища й упевнено запроваджує нову прогресивну технологію — обробку віконних відкосів пластиком із ПВХ (полівінілхлориду). Структура цих панелей така, що дозволяє витримувати перепади температури до 45–50? С. Установка пластикових відкосів відбувається одночасно з установкою вікон і зазвичай не вимагає багато часу. У комплексі з додатковим утепленням (мінеральною ватою й поліуретановою піною) такі відкоси створюють надійну перешкоду для холоду й вологи, які проникають із вулиці. Але слід зазначити, що не всі сучасні сендвіч-панелі відповідають технічним вимогам, необхідним для монтажу й установки. Панель потрібного типу має складатися із трьох листків. Перший (особовий) лист за структурою й кольором повинен повністю збігатися з віконними конструкціями, це стосується й ПВХ рам різних кольорів. Він має бути повністю вологостійким, не реагувати на вплив ультрафіолетових променів і бути стійким до стирання й механічних ушкоджень. Тільки така поверхня може служити досить довго в умовах зміни температур, підвищеної вологості й частого чищення. Другий лист — це утеплювач. У гарних панелей він має складатися з вільновспіненого або екструдованого полістиролу, що забезпечує надійну теплоізоляцію. І третій — це лист ПВХ, стійкий до впливу вологи. Останній лист пластику необхідний для зміцнення всієї конструкції відкосу й захисту від вологи, що надходить з атмосфери.

Ціна пластикових відкосів вище, ніж штукатурних, але якщо порівняти термін їхньої служби зі строком експлуатації самих вікон, можна дійти висновку, що якість все-таки краще ніж низька ціна й постійний косметичний ремонт.

Перевагою даної технології є також те, що відкоси з такого матеріалу можна монтувати в будь-яких приміщеннях, зокрема, дитячих і медичних, завдяки екологічно чистому матеріалу. Більшість замовників зацікавлена в установці пластикових відкосів не тільки в жилих приміщеннях, але й в офісних й бізнес-центрах. Компанія СТ «ІВА» пропонує також аркові пластикові відкоси, і широку колірну гаму під кольори віконних рам.

Здавалося б, що віконні відкоси й не найважливіша й видима деталь у кімнатному інтер’єрі. Але більшість людей схиляється до того, що затишок в оселі залежить від багатьох дрібниць, і відкоси — одна з них.