Майбутнє за фібробетонами

Одним із перспективних напрямів сучасної будівельної індустрії є застосування фібробетонних конструкцій різного призначення. Фібробетон являє собою композиційний матеріал, що включає додатково розподілену в об’ємі фіброву арматуру. Дисперсне фіброве армування дозволяє компенсувати головні недоліки бетону – низьку міцність при розтягуванні та крихкість.

Фібробетон має в кілька разів вищу міцність при розтягуванні на зріз, ударну міцність, тріщиностійкість і в’язкість, морозостійкість, водонепроникність, жароміцність і пожежостійкість. За показником роботи руйнування фібробетон може в 15-20 разів перевершувати бетон. Це забезпечує його високу техніко-економічну ефективність при застосуванні в будівельних конструкціях та їхньому ремонті. Волокна застосовуються також для промислових підлог; бетонних плит, труб, блоків; виробництва свай; різноманітних стяжок; торкретбетону; будівельних розчинів; парапетів та тротуарної плитки; штукатурних робіт; бетонів дорожніх покриттів; морських захисних споруд.

У зв’язку із постійним розширенням сфери застосування бетону й залізобетонних конструкцій у будівництві й інших галузях виробництва, з кожним роком підвищуються нормативні вимоги за такими показниками, як міцність, довговічність, надійність. Тому використання фібри (поліпропіленове волокно) перетворює бетон у більш пластичний і зносостійкий матеріал.

Фібра дозволяє робити ремонтні роботи у важкодоступних місцях пошкоджених поверхонь і конструкцій, де армування металевими виробами, або їхня часткова заміна новими неможлива.

На сьогодні для створення високоміцних фібробетонів нового покоління на основі поліпропіленових волокон використовуються вітчизняні матеріали. Наявність сучасних високотехнологічних видів фібри дозволяє спростити її введення й перемішування в бетонній суміші, що, у свою чергу, дає можливість використовувати технологічне устаткування, яке застосовується під час виготовлення звичайних бетонів. При цьому можуть бути отримані фібробетонні суміші високої рухливості.

Практика показує, що фібробетон здебільшого є універсальним будівельним матеріалом, який знаходить широке застосування у різних сферах будівництва.

Єдиним представником на Західній Україні, який займається реалізацією фіброволокна, є ТзОВ «КНП» – офіційний представник Торгово-промислової групи «Стандарт» (м. Дніпропетровськ), а також фірми Rethmeier (Німеччина).

Торгово-промислова група «Стандарт» – один з провідних виробників фільтруючих матеріалів на основі поліпропіленових волокон. Крім поліпропіленового волокна, фірма «КНП» пропонує різноманітну будівельну хімію, хімічні добавки, сухі та рідкі неорганічні пігменти для бетонів та розчинів, матеріали для спеціального догляду за бетоном та технологічним обладнанням підприємств будівельної індустрії. Ще однією важливою послугою, яку надає фірма «КНП», є проведення наукових консультацій, лабораторних досліджень, а також технічний супровід і допомога при організації виробництва і технологічних процесів.