Під дахом мого дому…

Вибір даху – без сумніву, один із найважливіших моментів будівництва. Адже від даху залежить затишок будинку, а тому до вибору цієї будівельної технології слід поставитися з максимальною відповідальністю. Якщо донедавна варіантів дахових покрівель на українському ринку було небагато, то сьогодні ситуація змінилася, і матеріал добирають залежно від передбаченої проектом форми майбутньої покрівлі. Так, для пологого даху використовують євроруберойд, який не складно встановлювати і який є екологічним.

Основне – обрати той різновид руберойду, який відповідатиме кліматичним умовам регіону. Шатрового даху, сьогодні найбільш поширеного, також є широкий вибір: від традиційних шиферу чи бляхи до різноманітної черепиці. За висновками експертів, шиферне покриття уже відійшло в минуле, від нього давно відмовилися розвинуті країни через низькі екологічні показники. Найпопулярнішими вважають такі покрівельні матеріали, як звичайна черепиця та металочерепиця. Керамічну черепицю, виготовлену методом пресування суміші піску та глини, використовують, як правило, коли покривають звичайні дахи без великої кількості схилів, куполів та димарів. Особливостями цього виду покрівлі є її екологічність, звукоізляція, довговічність і гарантія від виробників до 60 років, однак дах із такого матеріалу не надто зміниться навіть за століття. Під час влаштування керамічної черепиці стропельна система має бути вдвічі міцнішою, ніж для інших матеріалів.

Перш ніж класти черепицю зазвичай зміцнюють стіни та фундамент, оскільки вага черепиці є досить значною – квадратний метр може важити близько десяти кілограмів. Щодо металочерепиці, то цей матеріал більш демократичний, значно дешевший, простіший у користуванні та придатний для покривання складних площ дахів. Таку черепицю виготовляють переважно з німецкого та італійського металу на фінському обладнанні. Фахівці рекомендують німецького або фінського виробників. Металочерепиця слугуватиме довго за умови її фахового встановлення. До того ж ринок послуг тут є досить насиченим та різнобічним.