Підлога для правнуків

Унікальні фізичні властивості деревини, її колір, блиск і текстура найповніше розкриваються на паркетній підлозі, яка має значні переваги перед підлогами, виконаними з інших матеріалів. Паркет є гігієнічним, еластичним, звукопоглинаючим, легким при обробці. Лицеве покриття паркетної підлоги виготовляють із деревини твердих листяних порід, яка, маючи багату текстуру, барвистість із широкою гамою відтінків, дозволяє створити неповторний естетичний вигляд.

Популярність сучасного паркету пояснюється великою кількістю його різновидів, а саме: щитовий паркет, паркетна дошка, художній паркет, паркетні щити з натурального дерева та деревинних плитних матеріалів, покриті полімерними ламінатами чи спеціальними лакофарбовими матеріалами. Деякі виробники виділяють ще одну категорію паркету – високоякісний палацовий паркет. Щодо ринкового співвідношення різних видів паркету, то, за даними аналітиків, штучний паркет займає близько 50-60% ринку, паркетна дошка – 20-25%, художній паркет – 10-15%, палацовий – 4%, щитовий – 3%.

В Україні налічується понад 200 підприємств із виробництва паркету, які мають спеціальні високопродуктивні лінії провідних італійських та німецьких фірм Schroeder, Fischer, Weinig, A.Costa, Griggio тощо. Найвідомішими українськими виробниками паркету є «Дім паркету», «Рубежанський паркет», «ІнексУкрПаркет», «Кленовий лист» та інші. Офіційна статистика зовнішньоекономічної діяльності не виділяє для експорту паркету окрему статтю, а підраховує лише загальні «Пиломатеріали», тож близьку до реальності цифру експорту назвати складно. Втім фахівці оцінюють експорт українського паркету приблизно в 20% від всього валового випуску в країні. Найбільше експортують недорогий стандартний паркет, а також художній та палацовий. Вочевидь, європейці, нарешті, повірили в оптимальне поєднання ціни та якості в українській продукції. На ринку України можна зустріти й паркет іноземного виробництва, проте, за словами експертів, ринок паркету – єдиний сегмент українського будівельного ринку, який майже на 90% сформований з продукції вітчизняного виробництва.

У ціновому аспекті паркет економкласу коштує 13-17 у.о. за кв.м., бізнес– класу – 18-29 у.о. за кв.м., еліт-класу від 30 у.о. за кв.м. Фахівці відзначають, що щорічно натуральні дерев’яні покриття дорожчають в середньому на 10%. Це пов’язано, насамперед, зі зростанням вартості сировини.

З розвитком столярного ремесла мозаїка паркетів стала настільки досконалою що «мерехтливі» підлоги відкрили для спостерігачів цікаві й оригінальні рисунки. Художній паркет високої якості коштує у межах 20-30 у.о. за кв.м. Палацовий паркет є найдорожчим продуктом, оскільки процес створення складних паркетних полотен дуже трудомісткий. Крім цього, високохудожній палацовий паркет має різноманітні криволінійні форми, а при його виготовленні може бути використано до 80 порід дерев – це вже справжні витвори мистецтва.

Паркетна дошка буває двох видів: з масиву деревини і багатошарова. Паркетну дошку з масиву деревини ще називають масивною або палубним паркетом. Масив – це паркетні планки завдовжки 600-2500 мм, шириною 90-200 мм і завтовшки 1222 мм. Такий вид паркетної дошки здатні виготовляти лише виробники, котрі працюють з високотехнологічним устаткуванням. Багатошарова дошка – високотехнологічний виріб, виготовлений, як правило, з трьох шарів. Верхній шар, який складається з деревини цінних порід, має товщину від 0,5 до 6 мм і відповідає за термін експлуатації дошки. Два нижніх шари з дешевшої деревини хвойних порід становлять основу. Всі шари міцно склеєні між собою, а волокна деревини одного шару розташовані перпендикулярно до волокон іншого. У цьому і полягає одна з важливих переваг паркетної дошки. На відміну від масиву, багатошарова дошка стійкіша до перепадів температури і вологості, позаяк перпендикулярне розташування волокон основи перешкоджає природному руху деревини. Популярною є паркетна дошка з підігрівом та «замковим» з’єднанням. Така конструкція не потребує склеювання дощок у місцях з’єднання. Таким чином, паркетну дошку можна покласти на стару підлогу, лінолеум або килимове покриття.

Сфера паркетного виробництва потребує серйозних капіталовкладень і ті бізнесмени, які прагнуть збудувати власний бізнес на підлогових покриттях, не залишаться в програші. Фахівці стверджують, що ринок паркету продовжуватиме зростати швидкими темпами, і кожен українець зможе реалізувати власну мрію про шляхетний блиск паркету в помешканні. Адже знавці твердять, що добрий дубовий паркет може вірно прослужити господарям не одне покоління.