Підлоговий прогрес

Вже в минулому думка, що якість підлоги на громадських чи промислових об’єктах відіграє другорядну роль. Дедалі частіше твердження про її неабияке значення обґрунтовується як одна із найважливіших частин капіталовкладень. Безперечно, науково-технічний прогрес не стоїть на місці, тому до сучасних промислових та комерційних приміщень висуваються жорсткі вимоги. Особливо це стосується підлоги, влаштування якої є важливим моментом при зведенні будівлі.

Основними вимогами замовників до підлогового покриття в промисловому чи громадському приміщенні є витримка значних динамічних і статичних навантажень, волого-, термо- і хімічна стійкість, гігієнічність, ударостійкість, висока вогнестійкість, естетична привабливість, ремонтопридатність і, звичайно, «розумна» ціна (враховуючи також вартість експлуатації).На щастя, сучасний ринок покриттів на підлогу багатосегментний: від звичайних ліноліумних та паркетних покриттів до високоякісних безшовних (на основі поліуретанових та епоксидних смол). Залежно від того, де буде влаштовуватись підлога і які вимоги до неї ставитимуться, можна підібрати найбільш оптимальний варіант. Монолітна, міцна бетонна підлога є надзвичайно економічним рішенням. Останнім часом популярними стали безшовні наливні підлоги з полімерним покриттям, які вирізняються високою механічною стійкістю.

Бетон – всьому голова

Як правило, для облаштування підлоги, що зазнаватиме особливо значних навантажень, у виробничих, складських і громадських приміщеннях використовується бетон.Бетон (зокрема, залізобетон) – основний конструкційний матеріал у сучасному будівництві. Цей матеріал найчастіше відповідає вимогам замовників, має низку позитивних якостей: надійність, високу зносостійкість, помірну ціну, відносну простоту і швидкість укладання. Відповідно, створений і виконаний, він є обов’язковою складовою при виготовленні сучасних промислових підлог із високими технічними параметрами при невеликій вартості.Зупинити виділення пилу можна просоченням бетонної підлоги мінеральними сілерами (від англійського слова sealer – просочувальний матеріал, що ущільнює) типу панбексилу (матеріали чеської фірми «ПАНБЕКС»), ашфорд-формули тощо. Сілер наноситься на запрасований свіжовкладений бетон. Він доглядає за бетоном і поліпшує його визрівання. Мінеральний сілер хімічно зв’язує речовини, що виділяють пил. У результаті поверхня підлоги набуває додаткової щільності і твердості. Колір підлоги досягається відповідним кольором посипки, що втирається у верхній шар бетонної плити.Залежно від умов використання і навантаження на підлогу, стану підготовки основи, кольорової гами і необхідної гладкості загальна вартість влаштування підлоги розраховується згідно з початковими даними. Зазначимо, що колір не буде повністю однорідним, а матиме світліші чи темніші відтінки.При встановленні бетонних підлог слід зважати на формування усадочних швів бетонування, які розділяють бетонну поверхню на окремі частини таким чином, аби була можливою усадка бетону без тріщин через внутрішню напругу. Шви після нарізки заповнюються спеціальним еластичним матеріалом.З часом різні частини будинку піддаються різноманітному впливу. Підлога зазнає найбільших навантажень. Склад бетону, використані методи укладання можуть значною мірою вплинути на його міцність, зносостійкість, щільність, морозовитривалість, усадку і водопроникність.

«Наливай» і забувай

При нестійкій бетонній основі, з метою забезпечення підвищеної стійкості до удару, а також при низьких температурах (скажімо, в холодильному цеху) доцільно використовувати поліуретанові наливні підлоги.Поліуретанові універсальні покриття на підлогу – це композиція матеріалів на базі поліуретанових смол, що використовується для виконання багатошарових безшовних наливних підлог. Вони призначені для закритих приміщень: виробничих цехів, складських приміщень, майстерень, очисних споруд, шкіл, лікарень, лабораторій, магазинів, ресторанів та інших приміщень, де важливу роль відіграють декоративні якості.Перевагами поліуретанового універсального покриття є висока міцність та стійкість до стирання, здатність переносити динамічні навантаження, безшовність. Таке покриття неслизьке, має естетичний зовнішній вигляд, стійкість до дії більшості хімічних елементів, передбачає легкий догляд.Можливості формування зовнішнього вигляду практично необмежені завдяки довільному підбору кольорів покриття на підлогу та флоків (чіпсів), що використовуються.Безшовне виконання, висока міцність в експлуатації, необмежені можливості у творчості, простота утримання в чистоті, тепло- і гідроізоляція, антистатичність – це далеко не всі переваги над традиційними матеріалами. Укладання покриття проводиться швидко, без пилу і бруду, на кінцевому етапі будівництва (ремонту).Витрати на влаштування декоративної підлоги невисокі. Більше того, залучені кошти швидко окуповуються не лише завдяки довговічності покриття, але й зменшенню зношення транспортом (якщо йдеться про підлогу в автосалонах). Якою б пружною не була підлога, іноді вона може потребувати локального ремонту, скажімо, внаслідок механічного пошкодження. Дрібний ремонт можна виконати швидко та ефективно без сторонньої допомоги, використовуючи ремонтні розчини.Слід зазначити, що оригінальні дизайнерські рішення можна застосовувати не лише до підлог. Сьогодні українські споживачі під впливом останніх тенденцій прагнуть влаштувати у себе в будинку декоративні настінні покриття (наприклад, з кварцовим насипом). Тут свобода як для дизайнерів, так і для господарів будинку справді необмежена.

Viva маркетинг!

На думку аналітиків, український ринок промислових підлог і захисних покриттів для них має непогані перспективи розвитку – повільно, але впевнено зростає добробут населення, вкладається капітал у розвиток виробничих потужностей країни, щороку відкриваються нові торгові і громадські центри.Так, необхідними передумовами успіху на ринку підлогових покриттів на сьогодні є гнучкість компанії-виробника, оперативність та якість виконання робіт. Сучасний парк машин і обладнання, досвідчені фахівці й належна організація забезпечують можливість швидко і фахово реалізовувати замовлення. Ефективна координація роботи дозволяє в короткі терміни виконувати значну кількість квадратних метрів підлоги (хорошим показником вважається 1-2 тис. кв.м./добу).З метою завоювання прихильності споживача шляхом забезпечення максимального комфорту в експлуатації відповідних промислових об’єктів виробники дедалі частіше звертаються до різноманітних маркетингових інструментів. Особливо дієвими виступають методи аналізу структури і прогнозування попиту, адже на українському ринку промислових підлог і захисних покриттів присутні яскраво виражені сезонні коливання попиту.За спостереженнями операторів, динаміка сезонних обсягів продажів наступна: січень-лютий – збут практично відсутній; березень-травень – обсяги продажів у всіх учасників ринку стабільно зростають; червень-серпень – рівень збуту стабілізується; вересень-жовтень – рівень продажів дещо збільшується порівняно з літніми місяцями; листопад-грудень – обсяг збуту різко скорочується.Для того щоб зрівняти негативний вплив сезонного попиту, характерного як для ринку будматеріалів загалом, так і для ринку бетонних підлог і захисних покриттів, зокрема, деякі компанії намагаються оптимізувати кількісні характеристики номенклатури продукції, що випускається, паралельно проводячи активні рекламні кампанії цього продукту.