Щоб стеля була добротною, її треба натягнути

Прототипом сучасних натяжних стель можна вважати один зі способів оздоблення, який застосовувався ще в античні часи в Єгипті, Греції та Римі. Різноманітні тканини натягували периметром кімнати в одній площині зі стелею. Іноді тканину насичували вапняним розчином і під час висихання вона сама розтягувалась, створюючи рівну поверхню та приховуючи всі нерівності й тріщини основної стелі.

Сучасні натяжні стелі з‘явились у Швеції у 60-х роках ХХ ст., швидко завоювали популярність спочатку у західній Європі, а потім у світі. Французи довели до досконалості технологію виготовлення ПВХ-плівки, з якої власне і виробляється натяжна стеля. Цю технологію досі тримають у найсуворішій таємниці. Незважаючи на те що полотно для натяжних стель виготовляють у Швеції, Німеччині, Італії, Голландії, а віднедавна і в Росії, саме французькі натяжні стелі є найбільш якісними і довговічними. У країни СНД натяжні стелі прийшли близько 10 років тому. І за цей час вони перетворились у незамінний спосіб обробки стель у приміщеннях.Ідея натяжної стелі досить проста. Периметром кімнати монтують каркас, на який, наче на барабан, натягують мембрану.

Побачивши вперше натяжні стелі в офісі чи квартирі, щиро захоплюєшся ними і з’являється бажання обов’язково встановити їх у власному будинку. Проте встановлення натяжної стелі — задоволення не з дешевих. Які ж переваги натяжних стель на відміну від традиційних? По-перше, за допомогою натяжних стель можна приховати тріщини, які з’явились внаслідок осідання будинку, а також різні будівельні дефекти: нерівні перекриття, виступи, балки. Наприклад, біла матова стеля створюватиме ефект ідеально рівної. По-друге, за натяжною стелею можна розмістити електропроводку, трубопроводи, вентиляційні канали, тепло-, звукоізоляцію тощо. По-третє, стелі не конденсують вологу, легко миються, не всмоктують запахи, не піддаються впливу хімічних речовин. Ці особливості конче важливі у випадку застосування натяжних стель у вологих приміщеннях, наприклад, ванних кімнатах чи басейнах. Простота конструкції дає можливість швидко і без бруду встановити їх. Це займає кілька годин, при цьому не треба пересувати меблі та накривати речі.

Натяжні стелі характеризуються різноманіттям дизайнерських рішень. Величезний вибір фактур (глянцева, атласна, матова, «оксамитова», перфорована тощо) та кольорів, малюнки на стелі (небо з хмарами тощо), а також можливість створювати складні багаторівневі конструкції (стелю можна встановити під нахилом у різних площинах) дозволить підібрати їх до будь-якого інтер‘єру приміщення. При встановленні натяжних стель можна використовувати будь-які типи світильників. Окрім цього, натяжні стелі не підтримують горіння, не спалахують. Завдяки своїм якостям натяжні стелі чудово підходять практично для будь-якого приміщення (квартири, офісу, магазину, басейна, дитячої установи, лікарні). Попри величезний перелік позитивних характеристик, фахівці відзначають і недоліки натяжних стель, зокрема, психологічний та ціновий чинники. Деякі люди, побачивши тонке полотно натяжної стелі, починають сумніватись у її міцності та надійності. Щодо ціни, то натяжна стеля є дорожчою від усіх інших видів обробки стелі, але це тільки на перший погляд. Жодна інша стеля не слугуватиме так довго. Офіційна гарантія на полотно у середньому становить 10 років.