Залізобетон: технології сучасності

Залізобетон — це композиційний будівельний матеріал, в якому поєднуються бетон і сталева арматура, забезпечується спільна робота бетону й сталі, що істотно різняться своїми фізико-механічними властивостями. Бетон добре чинить опір стискувальним навантаженням, проте має низьку міцність при розтягу. А сталь має дуже високу міцність при розтягу, тому в залізобетоні сталеву арматуру розподіляють так, аби вона витримувала розтягувальні зусилля, а стискувальні передавалися на бетон. Можливість спільної роботи сталевої арматури та бетону зумовлюється міцним зчепленням між ними й майже однаковими коефіцієнтами лінійного розширення при зміні температури в інтервалі від 0 до 80°С. Бетон захищає сталь, що міститься в ньому, від корозії. Найдоцільніше використовувати залізобетон для будівельних виробів і конструкцій, що зазнають вигину: сталь сприймає розтягувальні напруження, а бетон — стискувальні, що забезпечує загалом високу міцність матеріалу.

Використання залізобетону в промислових масштабах розпочалося наприкінці XIX ст. Завдяки хорошим механічним властивостям, довговічності, вогнестійкості, гігієнічності, технологічності, доступній сировинній базі, можливості економії металу в ряді конструкцій, незначним експлуатаційним витратам, можливості створення на основі залізобетону різноманітних архітектурних форм залізобетон є основним конструктаційним матеріалом сучасного індустріального будівництва.

ВАТ «Червоноградський завод залізобетонних виробів», ВАТ «Миколаївський комбінат будівельних конструкцій», ВАТ «Дрогобицький завод залізобетонних виробів» є одними із найбільших виробників залізобетонних конструкцій на ринку промислового та житлового будівництва в Західній Україні. Нещодавно заводи вийшли на ринки Львівської області та Львова. Виробництво залізобетонних виробів, товарний бетон — основні види діяльності підприємств. Таким чином, виготовляється продукція відповідно до сучасних стандартів якості, продукція є сертифікованою, на кожному заводі працює лабораторія.

Виробничі потужності та ефективна організаційно-управлінська структура заводів дозволяють вчасно реагувати на зростання попиту на динамічно зростаючому ринку житлового та промислового будівництва. На заводах широко використовуються передові технології, що підвищують експлуатаційні характеристики готової продукції та товарного бетону. Конкурентоспроможність підприємств на ринку збуту забезпечується за рахунок широкого асортименту залізобетонних виробів, гнучкої цінової політики та високої якості продукції.

Кожен із згаданих заводів має розвинену транспортну інфраструктуру, під’їзні залізничні колії, автотранспортні під’їзди, що забезпечує можливість надання послуг щодо відвантаження залізобетонних виробів залізничними вагонами та автомобільним транспортом. З метою задоволення потреб споживачів на найвищому рівні підприємства виготовляють залізобетонні вироби за індивідуальними замовленнями.

Фінансовий стан підприємств протягом останніх п’яти років стабільний. Стратегічними цілями є подальше забезпечення споживачів високоякісною продукцією за конкурентними цінами, а також збільшення своєї частки на динамічно зростаючому українському ринку.

Відсутність затримок у постачанні, зумовлена власною сировинною базою, забезпечення повного комплексу обслуговування клієнтів — беззаперечна перевага заводів порівняно з іншими гравцями ринку залізобетонних виробів. Крім цього, підприємство реалізує супутні матеріали: шифер, азбестоцементні труби, цемент та продукцію ТМ «Полімікс».

Продукція ТМ «Полімікс» — це завжди якісно. Фахівці, що мають великий досвід у доборі необхідних для ремонту матеріалів, надають повну інструкцію до їх використання, коментарі до інструкції, забезпечують повний цикл реалізації робіт, суттєву економію грошей та комфорт під час роботи з матеріалами.

Проведення ремонтно-оздоблювальних робіт за допомогою клеїв, фарб, грунтівок, шпаклівок, штукатурок, тротуарної вібропресованої плитки ТМ «Полімікс» — запорука успішних проектів у сфері будівництва.

Основними споживачами продукції заводів ВАТ «Червоноградський завод ЗБВ», ВАТ «Миколаївський комбінат будівельних конструкцій», ВАТ «Дрогобицький завод ЗБВ» є: «КОМФОРТБУД», ПМК-9, БУ-62 та інші.

Заводи працюють на енергозберігаючих технологіях — досягається економія газу до 10 разів. Використання вітчизняного обладнання, що постійно модернізується; переоснащення виробництва; впровадження нових технологій (які дають змогу підвищення обсягів виробництва у 1,5–2 рази).

З-поміж успішних проектів — котеджне будівництво (Солонка, Сокільники, вул. Юнаківа). Ще одним позитивним моментом діяльності є співпраця з інвестиційною компанією «Комфорт-Інвест».

Завод залізобетонних виробів у Червонограді — єдиний у Західній Україні, що виробляє продукцію промислового призначення (залізобетонні конструкції).

На кожному заводі працює близько 100–150 чол. Щодо соціальної сфери (культурно-масові заходи, забезпечення необхідних умов праці й відпочинку), то керівниками компаній забезпечується достойний рівень заробітної плати, виплата якої справді є «прозорою». Постійно створюються нові робочі місця, що позитивно впливає на економічне зростання в регіоні.

Правильно обрана ринкова стратегія, системний маркетинговий підхід, що проявляється у гнучкій ціновій політиці, комплексному обслуговуванні клієнтів (враховуючи доставку продукції), забезпеченні широкого асортименту продукції, що відповідає оптимальному співвідношенню «ціна-якість», — усе це сприяє успіху на ринку та допомагає утримувати лідируючі позиції.