Епіцентр сімейного життя

Напевно, кожен погодиться з тим, що на кухні ми проводимо значну частину свого життя. Тут ми снідаємо, збираючись з думками перед насиченим робочим днем, тут проводимо час за обіднім столом у сімейному колі, приймаємо дорогих серцю гостей і спілкуємось за вечірнім чаєм. І тому часто виникає бажання зробити це приміщення універсальним: і вітальнею, яку не соромно показати гостям, і кабінетом, де зручно посидіти за горнятком кави, і кухнею із сучасним, зручним та багатофункціональним обладнанням, де все потрібне завжди під рукою.

Кухня є улюбленим місцем усіх народів. І прагматичні німці, i темпераментні iталiйцi витрачають найбільше коштів на облаштування саме цього приміщення (за деякими даними, їхні вкладення в меблі перевищують витрати на купівлю та утримання автомобіля). Коментувати значущість кухні для українців є зайвим: це кулінарний та культурно-iдеологiчний центр помешкання.

Відійшли у минуле тривалі черги за польськими i чеськими гарнітурами, i покупці, котрі колись задовольнялись традиційними кухонними наборами, отримали можливість вибирати поміж «iталiєю», «німеччиною» чи «швецією»... Нинi котується також Україна.

Українські виробники рішуче займають «тимчасово» залишену імпортерами територію, зокрема, у кухонному сегменті.

Конкурентна боротьба, що розгортається між численними операторами ринку, лише сприяє встановленню оптимальних цін на меблеву продукцію, виробництву високоякісної продукції українськими виробниками шляхом постійного її вдосконалення та максимальної адаптації до сучасних вимог ринку.

Безперечно, на сьогодні конкурентні переваги є вищими у тих суб’єктів ринку, котрі здійснюють комплексне обслуговування клієнтів. Важливим при виборі кухонних меблів також є асортимент побутової техніки, аксесуарів, посуду, які пропонуються в одному салоні.

Салони меблів стають дедалі персоніфікованішими. Цьому сприяє поява нових гравців на ринку і турбота покупців про власний імідж.

Упродовж останніх років спостерігається тенденція до трансформації стандартних меблевих магазинів у вузькоспеціалізовані салони.

Основний формат меблевих магазинів — вузькопрофільний брендовий салон, де покупцеві пропонують увесь модельний ряд конкретного виду меблів однієї компанії. За словами гравців ринку, у фірмових салонах обсяги продажу меблів певної торгової марки подекуди у кілька разів перевищують продаж продукції від цієї самої ТМ у мультибрендових салонах. Незважаючи на високі витрати, цей формат є більш рентабельним. Формат «консультант-продавець», який також широко використовується на ринку, може дати лише теоретичне уявлення про продукт, що в умовах сучасної конкуренції навряд чи можна вважати вагомим чинником у споживчому виборі, — вважають фахівці з продажу кухонних меблів. Кожний профільний або фірмовий салон орієнтований на окремий сегмент ринку, але, водночас, і на всю споживчу аудиторію. Багато компаній представляють меблі від економ-класу до преміум-сегменту.

Меблевики зараз також відкривають салони, орієнтовані на конкретну цільову аудиторію, наприклад, для цінового сегмента upper-middle (покупці з прибутками від 600 у.о. на місяць) чи для економ-класу (покупці з рівнем прибутків від 200-250 у.о. на місяць).

Компанії дедалі рідше намагаються реалізовувати політику розвитку за рахунок залучення нових споживчих груп і пропозиції кухонь різних цінових рівнів. Навпаки, вони декларують, для кого і в якому ціновому діапазоні працюють, причому основні зусилля при просуванні товару на ринок спрямовують на те, аби сформувати і закріпити у свідомості споживача заздалегідь продуманий імідж компанії.

Будь-які меблі — звичайні столи зі стільцями, вітальні, кухонні гарнітури чи офісне обладнання — є товаром довготривалого користування. Купівля меблів, крім багатьох інших аспектів, розглядається ще й як форма інвестицій. Наскільки вкладення грошей буде ефективним — залежить від багатьох чинників.

Погодьтеся, кухонні меблі не лише повинні добре служити своїм господарям, але й максимально вписуватись у кухонний простір, гармоніювати із загальним інтер’єром дому і стилем життя господарів.

Якими б не були форма та розміри, при проектуванні кухні їх обов’язково потрібно враховувати і максимально використовувати. Тому планування кухонних меблів має велике значення. У цьому можуть допомогти фахівці. Адже правильно підібрані та розташовані меблі у кухні дозволять не лише зекономити цінний час, а й забезпечать хороший настрій на цілий день.

Сучасна кухня — це сукупність меблів, техніки, що вбудовується, електроприладів і приладдя, що, з одного боку, полегшує роботу на кухні, з іншого — відображає стиль її власника, дарує родині затишок і створює сприятливу атмосферу для роботи і відпочинку.

Така кухня виготовляється індивідуально, за наперед визначеними розмірами і відповідно до обраного стилю. Завдання фахівця з планування — створити з величезної кількості складових елементів функціональну кухню, що не тільки врахує дану площу, але й до найдрібніших деталей відповідатиме побажанням, ергономіці та способу життя господарів.

Термін служби кухонних меблів визначається роками і прямо залежить від того, які матеріали використовувалися при її виготовленні. Багато років тому дерево було єдиним надійним матеріалом, з якого виготовляли меблі. Сьогодні для виробництва кухонь застосовують ще й мультиплекс, МДФ і ДСП.

З ламінованої ДСП виготовляють каркас і полички для кухонних меблів. Торці елементів із ДСП з усіх боків облицьовані ПВХ або захисною кромкою, які перешкоджають проникненню вологи у виріб, що захищає від механічних ушкоджень і перешкоджає виділенню шкідливих речовин.

Чудові властивості екологічно чистого матеріалу МДФ, використовуваного у виробництві фасадів кухонних меблів, дозволяють надавати його поверхні різних форм, а завдяки високоякісним полімерним фарбам і плівкам отримувати найширшу гаму кольорів.

Кухонні стільниці виготовляються з міцним покриттям зі спеціального пластику, що додає їм абсолютної водонепроникності та стійкості до термічних (до 300°С) і механічних впливів.

На різноманітних сучасних меблевих виставках увагу покупців привертають кухні, стільниці яких виготовлені з надзвичайно красивого і яскравого матеріалу — штучного каменю (Solid Surface). Експлуатаційні властивості штучного каменю справді вражають. Тільки матеріал Solid Surface здатний задовольнити жорсткі вимоги, позаяк не вбирає вологу, стійкий до перепадів температур, сонячних променів, впливу багатьох хімічних речовин (кислоти, лугу, побутової хімії, на стільницях не лишається плям, наприклад, від кави, червоного вина, кетчупу), не горючий, гігієнічний (може контактувати з продуктами харчування), і при цьому має прекрасний зовнішній вигляд.

Ще одна особливість штучного каменю — стовідсоткова відновлювальність. Твердість штучного каменю близька до твердості алюмінію. Найбільш практична поверхня — напівматова, адже при експлуатації все ж таки можуть утворюватись подряпини. З тієї ж причини у зонах інтенсивної експлуатації не бажане використання темних однотонних декорів. Вироби з Solid Surface з’явилися на нашому ринку біля десяти років тому і завоювали довіру багатьох покупців меблів. Проте й дотепер цей матеріал в Україні застосовують не так широко, як він на те заслуговує.

Ламіновані настінні покриття підбираються під колір стільниці, не порушуючи таким чином загальної концепції дизайну. Надійність і зручність експлуатації кухонних меблів визначається її аксесуарами. Однією з важливих деталей, які формують комфорт і зручність на кухні, є освітлення робочого простору. Виробники пропонують індивідуальний підхід до підсвітки кожного кухонного приміщення: галогенні лампочки, вмонтовані в полиці, підсвічування окремих поверхонь, полиць і робочих зон. При цьому кожен елемент підсвічування може мати як персональний, так і об’єднаний вимикач.

Найбільш функціональний елемент кухонного дизайну — це ручки. Не слід економити на фурнітурі, що використовується для виробництва меблів, адже кухонні меблі, справді, є зоною екстремальних навантажень.

Добросовісні виробники меблів, котрі дбають про якість продукції і власну репутацію, безумовно, чудово знають всі слабкі місця кухонних меблів, і тому використовують винятково високоякісну фурнітуру найкращих виробників.

На жаль, буває, що задля зниження собівартості готового виробу виробник намагається зекономити саме на фурнітурі. Особливо часто це відбувається при виготовленні меблів на замовлення. Тож треба проконтролювати, яка саме фурнітура буде використана. Запорука довговічності кухонних меблів — фурнітура виробництва всесвітньо відомих лідерів: BLUM, HAFELE, HETTICH, GRASS.

Високоякісна фурнітура (направляючі, амортизатори, завіси) підвищить вартість замовлення щонайбільше на 10–15%, проте забезпечить довголітнє і безпроблемне користування меблями. Тож чи варто ризикувати?

Повертаючись до виробничих технологій та новинок у дизайні, слід зазначити, що модні меблі для кухні — справа іміджу для багатьох українців.

У фаворі сьогодні шляхетний блиск нержавіючої сталі і сріблясте мерехтіння алюмінію, причому у всіх елементах кухні — фасадах, стільницях, опорах тощо. Метал робить інтер’єр екстраординарним і технологічним. Нержавіюча сталь може бути полірованою як дзеркало, шліфованою чи матовою (на такій поверхні не залишається абсолютно жодних слідів від рук і краплин води), а також з великим і дрібним тисненням. Сріблясто-шовковий, легкий алюміній — улюблений матеріал дизайнерів, який невипадково назвали матеріалом третього тисячоліття. Алюміній використовується для рамок на фасадах кухонних гарнітурів, у плінтусах, цоколях, у кухонних стінних панелях. Ефектним є алюміній у вигляді порошкового напилювання в обідніх зонах — на ніжках і спинках стільців, ніжках і кромках столів. Метал чудово поєднується зі склом, підкреслюючи його крихкість, а МДФ — з деревом, що в контексті з металом видається ще теплішим і м’якшим.

Друге народження переживає в наші дні пластик. Для обробки фасадів нині пропонують глянцевий і матовий пластик, а також пластик, що імітує фактуру дерева, каменю, металу. Це дуже практичний та економічний матеріал, позаяк не розбухає, не боїться перепадів температури і вологи, на ньому не залишаються подряпини, він не втрачає свого первісного блиску. Крім того, зовнішній вигляд пластику дозволяє створювати моделі, аналогічні до тих, в яких застосовуються натуральні матеріали, але його вартість — набагато менша!

Як і раніше, основу будь-яких кухонних меблів (короб чи каркас) виготовляють з меблевої ДСП. Панелі з деревинно-волокнистої маси — гнучкі, міцні — це ідеальний матеріал для сучасних кухонь, оскільки вони можуть набувати будь-які форми та профілі, що почасти не під силу іншим матеріалам.

Які кольори кухонь актуальні у цьому сезоні?

Традиційна кухня набула нових рис. Насамперед, це чотири нові кольори: сяючий сонячно-жовтогарячий, легкий прозоро-зелений, приглушений ніжно-фіолетовий і спокійний сірий. Елітарний пуританізм і ділова простота відступили перед натиском живих фарб. Нові кольори — це не тільки хороший настрій, вони «оживляють» інтер’єр.

Сучасний дизайн допускає сполучення темного і світлого відтінків одного кольору, наприклад, темно-фіолетового і світло-бузкового, темно-зеленого і світло-салатового, яскраво-жовтогарячого і світлої охри, а для меблів з натурального дерева оптимальним є сполучення коричневого і бежевого. І, звичайно, у моді — біла одноколірна кухня. Білий — це оптичне поєднання всіх кольорів, символ чистоти. Цей колір універсальний й однаково гарний і в класичній, і в хай-тековій кухні. Арктична білизна гармоніює з будь-яким кольором і матеріалом.

Деякі провідні виробники пропонують потенційним клієнтам унікальну можливість самим спроектувати свою кухню. Використовуючи 3D технологію (тривимірне моделювання за допомогою комп’ютера), надається можливість збирати з модулів і конструювати конфігурацію та розташування меблів для конкретної кухні.

Можна вибирати шафи і полиці, їх місцерозташування, змінювати колір меблів для кухні, їх розміри і розташування у просторі. Всі зміни конфігурації автоматично перераховують вартість виробів. У такий спосіб можна контролювати витрати на придбання кухні. Таким чином, на основі введених даних та розробленої конфігурації інженери створюють технологічний проект, виробники виготовляють, а кваліфіковані збиральники меблів утілюють проект у життя.

Аналізуючи останні тенденції ринку, стає зрозумілим, що, по-перше, кухонні меблі дедалі більше стають меблями. Це вже не просто шухляди для каструль, а багатофункціональні, добре продумані меблі, які враховують кожну особливість кухонного простору. По-друге, сучасні виробники кухонь пропонують різноманітні варіанти кольору, розмірів, матеріалів оздоблення. Таким чином, якщо споживач чимось і обмежений, то не виробничими можливостями продавця, а лише власним гаманцем. По-третє, нові стандарти виробництва та надання послуг диктує споживач. На сьогодні, коли пропозиція значно перевищує попит на ринку меблів, важко вибрати саме те, що потрібно. Справді, «очі розбігаються» від різноманіття асортименту та нових можливостей, які можуть запропонувати у сучасному салоні кухонь.